هاشمیان: پیشنهاد مربیگری برسد بررسی می کنم/می توانستم دو فصل دیگر بازی کنم

خداحافظی وحید هاشمیان از فوتبال، واکنش های زیادی را برانگیخت. او در طول دوران بازیگری اش هیچگاه به حاشیه نرفت.

به گزارش ستاره ها؛ هاشمیان یکی از با اخلاق ترین بازیکنان ایران بود. او به قول خودش، هیچگاه اسیر باند و باند بازی فوتبال نشد. همیشه کار خودش را می کرد، بی آنکه درباره دیگران حرف بزند، برای تیمش حاشیه درست کند و… او بارها شد که روی نیمکت بنشیند، اما کسی به خاطر ندارد که اعتراض کند و جو تیم را به هم بریزد. به همین دلایل وقتی هاشمیان از فوتبال خداحافظی کرد، آدم های مختلف فوتبال درباره اش حرف زدند و به تمجید از او پرداختند. همه اعتقاد داشتند مثل هاشمیان خیلی کم در این فوتبال پیدا خواهد شد. 
*آقای هاشمیان بسیار کم پیدا هستید. خداحافظی کردید ولی نه از رسانه ها که!
(خنده) این چند وقت همه اش نوشتم و درگیر خانواده بودم. به دلیل همین شلوغی نشد زیاد حرف بزنم. یک مدتی هم موبایلم دست خودم نبود. به همین دلیل نشد زیاد با رسانه ها حرف بزنم.
*خیلی ها از شما تعریف کردند و از خوبی هایتان گفتند. آخرین نفر هم فرهاد مجیدی بود.
خوبی از دوستان است. همه به من لطف داشتند. مصاحبه فرهاد مجیدی را خواندم و از او بسیار تشکر می کنم. ولی همانطور که برای رسانه ها نوشتم، گاهی وفت ها رفتن بهتر است. هر چه بیشتر بمانی، بدتر می شود و بیشتر اذیت می شوی. به همین دلیل تصمیم گرفتم بروم.
*ولی ما فکر می کردیم ادامه بدهید…
دو سال پیش با خود شما حرف زدم و گفتید خداحافظی کنی بهتر است ولی گفتم الان وقتش نیست. ولی ایندفعه وقتش بود. حقیقتا خیلی ها به من گفتند دوباره می توانی بازی کنی و نباید بروی. آقای فرکی شاهد است، من 4 ماه پیش تصمیم گرفته بودم که خداحافظی کنم ولی به درازا کشید. با شرایط بدنی که من داشتم می توانستم دو سال دیگر بازی کنم. سال گذشته هم در پرسپولیس چند بار مصدومیت برایم پیش آمد وگرنه شک نکنید زیاد روی نیمکت نمی نشستم.
*می گویند فوتبالیست ها دو بار می میرند و یک بارش وقتی است که از فوتبال خداحافظی می کنند.
شاید خیلی ها این عقیده را داشته باشند ولی من حالا که فوتبال بازی نمی کنم، کارهای دیگری هست که انجام می دهم. از اینکه خداحافظی کرده ام و دیگر بازی نمی کنم، ناراحت نیستم. من به اندازه کافی در زمان خودم بازی کردم. به هر حال فوتبال پستی و بلندی دارد. آدم که نباید حتما در زمین فوتبال باشد. در خارج از زمین هم می توانی کار فوتبالی انجام بدهی.
*پس همچنان کلاس های مربیگری را دامه می دهید.
بله، در آلمان و شهر آکسبورگ سیمنار بین المللی مربیان هر سال با حمایت فدراسیون فوتبال و اتحادیه فوتبال آلمان برگزار می شود. همه مربیان جاهای مختلف دنیا می توانند در این کلاس ها شرکت کنند ولی حتما باید مدرک A یوفا را داشته باشند. من در این سیمنار شرکت کردم. بیشتر به مسایل روانشناسی فوتبال پرداخته شد و به آنالیز رقابت های یورو 2012 پرداختیم. درباره تاکتیک های روز فوتبال دنیا نیز بحث های زیادی شد. اریش روته مولر و هنکه که در ایران کار کرده اند، در کلاس ها بودند. بزرگان زیادی در این کلاس حضور داشتند و تمام مربیان پایه آلمان نیز بودند. مربی سابق تیم ملی اسکاتلند هم حضور داشت که برای همه حرف زد.
*در آلمان پیشنهاد کار ندارید؟
من تازه از فوتبال خداحافظی کرده ام در حالیکه باشگاههای آلمانی از 4،5 ماه قبل از مسابقات کادر فنی خود را انتخاب می کنند. در تمام رده ها نیز این اتفاق می افتد. تیم ها بسته شده اند و الان هم نزدیک به یک ماه است که تمرینات شان را شروع کرده اند. در این شرایط ترجیح می دهم فعلا استراحت کنم. البته اگر پیشنهادی به دستم برسد که شرایطش خوب باشد، قطعا آن را قبول خواهم کرد.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.