فرهاد مجیدی: هاشمیان هیچ وقت تن به ذلت و روابط پشت پرده فوتبال نداد

فرهاد مجیدی درباره خداحافظی هاشمیان از فوتبال گفت که از شنیدن این خبر شوکه شده است و تصور نمی‌کرد که فوتبال ایران به راحتی با خداحافظی هاشمیان کنار بیاید.

 

فرهاد مجیدی در گفت و گو با مجله اینترنتی جهان و ورزش درباره خداحافظی وحید هاشمیان از دنیای فوتبال گفت: «خداحافظی وحید از فوتبال خیلی برایم سخت بود و از شنیدن آن شوکه شدم. هرچند احساس می کنم او همواره بهترین راه‌ها را انتخاب می کند و قطعاً این بار نیز شرایط را برای خداحافظی مناسب دیده است اما تصور نمی کردم فوتبال ایران به راحتی موجبات خداحافظی یکی از مهاجمان خوب و کلاسیک خود را فراهم کند.» 
او درباره شخصیت وحید هاشمیان توضیح داد: «من بارها با وحید در اردوها هم اتاق بوده ام و به جرات می توان گفت وحید یکی از باشخصیت ترین و بااخلاق ترین فوتبالیست های ایران است که تاکنون دیده ام. او هرگز حاضر نبود تا مسائل اخلاقی، فوتبالی و حرفه ای جای خود را به مسائل حاشیه ای و غیرفوتبالی دهد. وحید هیچ وقت تن به ذلت و روابط پشت پرده و ارتباط های خاص نمی داد و اعتقادی به پارتی بازی و کمک گرفتن از گروه‌های قدرت در فوتبال نداشت و همواره آهسته و پیوسته حرکت کرده است که این نیز می تواند الگوی خوبی برای نسل جوان باشد.» 
کاپیتان پیشین آبی‌ها درباره تجلیل و استفاده از تجربیات هاشمیان بیان کرد: «در ابتدا باید عنوان کنم امثال هاشمیان در فوتبال کشورمان کم هستند و باید قدر او را دانست و نباید گذاشت وحید نیز به تاریخ بپیوندد. متأسفانه افراد مشابه او مانند خاکپور در فوتبال ما کنار مانده اند. به هر حال امیدوارم فوتبال ایران و مسئولان قدر جایگاه اخلاقی وحید در میان مردم را بدانند و هرچه زودتر شاهد حضور وحید برای انتقال دانش و تجربه عالی او به فوتبال ایران باشیم که این امر نیازمند اعتماد و اطمینان مدیران فوتبال ایران است، تا پای افراد خوش نام و باتجربه ای چون وحید که 11 سال سابقه بازی در آلمان را دارد و توانسته است بهترین و معتبرترین مدرک مربیگری را اخذ کند فراهم شود. نسل جدید فوتبال ایران باید وحید و امثال او که به اندازه انگشتان یک دست هستند را برای خود الگو قرار دهد و رفتار کاملاً حرفه ای یک بازیکن ناب ایرانی را از او بیاموزد.»
مجیدی ادامه داد: «شخصاً علاقه مند هستم در صورت امکان با کمال میل برای بازی خداحافظی او که به نظرم فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس بازی مناسبی در شأن او تدارک خواهند دید حضور داشته باشم و سهم کوچکی در آن ایفا کنم.»
او درباره جایگاه اجتماعی وحید هاشمیان در نزد فوتبال دوستان گفت: «به نظرم همیشه در تاریخ تیم های سرخابی بازیکنانی نظیر حجازی و پروین حضور داشته اند که در نزد هواداران مقابل نیز قابل احترام بوده اند و وحید نیز از این دست بازیکنان به شمار می رود و هواداران استقلال به دلیل کم حاشیه بودن و حرفه ای زندگی کردن هاشمیان، او را می پسندند. هرچند او برخلاف دیگران در دوران بازیگری تمایلی برای مصاحبه و گرفتن عکس تمام قد رنگی نداشت و توانست 11 سال دور از وطن با تلاش فراوان تنها به فوتبال بپردازد و کمتر درگیر مسائل حاشیه ای شود که این نکات را مردم به خوبی درک می کنند.»
مجیدی با تمجید از روحیه بالا و اخلاقی هاشمیان انضباط را رکن اول اخلاقیات او عنوان کرد و با ذکر دو خاطره صحبت های خود ادامه داد: «در زمان مربیگری قلعه نویی در تیم ملی بود که با وحید هم اتاق بودم و درست شب قبل از بازی با کره دیدم وحید چراغ های اتاق را رأس ساعت 9 خاموش کرد و خواستار این شد که زودتر استراحت کنیم. من هم که انضباط وحید برایم جالب بود بنابر احترام به او شب را زودتر از همیشه به استراحت پرداختم و حتی حاضر نشد تا آخرین اخبار ورزشی را بشنویم و تاکید داشت شب قبل از بازی زودتر استراحت کنیم و همین بود که فردای آن شب گل حساس و زیبایی را با تیزهوشی وارد دروازه کره جنوبی کرد.» 
مجیدی ادامه داد: «دومین خاطره ام با وحید به زمان حضورم در النصر امارات برمی‌گردد که برای اردویی در آلمان به بوخوم رفته بودیم. در آنجا من به همراه تعدادی از بازیکنان برای دیدن وحید و تمرینات بوخوم به آنجا رفتیم.نکته جالب این بود که تعدادی از بازیکنان و هم تیمی های او به نوعی از تمرینات جدی و بازی محکم او ناراضی بودند در حالی که این سبک بازی و اخلاق وحید بود که در آن تلاش و جدیت حرف اول را می زد و برایم جالب بود که آلمانی ها که خود در نظم و جدیت زبانزد هستند در مقابل جدیت وحید کم آورده بودند.»
مجیدی در پایان گفت: «برای وحید عزیزم در هر جایی که هست آرزوی موفقیت و سلامتی می کنم و قدم نو رسیده را به او و همسرش تبریک می گویم و امیدوارم او را به زودی در لباس مربیگری ببینم .»
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.