ایمون زاید: برای قرار گرفتن در ترکیب ثابت عجله نمی‌کنم / برای داربی لحظه‌شماری می‌کنم

ایمون زاید می‌گوید برای قرار گرفتن در ترکیب پرسپولیس عجله نمی‌کند و منتظر فرصتی از سوی مانوئل ژوزه است تا خود را نشان دهد.

به گزارش ستاره ها؛ مهاجم لیبیایی پرسپولیس  درباره شرایط خود پس از رفع مصدومیت، ارزیابی‌اش از پرسپولیس این فصل در مقایسه با فصل گذشته و وضعیت خود در ماه رمضان صحبت کرد.
 
ـ پرسپولیس از سه بازی ابتدایی خود چهارامتیاز به دست آورده، عملکرد تیم را تاکنون چطور دیدی؟
این نتایج برای ما ایده‌آل نیست. امسال تیم جدیدی داریم که کادر فنی هم به طور کامل عوض شده است. قطعا زمان می‌برد که همه به شناخت از یکدیگر دست پیدا کنند. وقتی ژانویه به پرسپولیس آمدم تیم بدی نداشتیم اما به نظر من تیم امسال از نظر فردی قوی‌تر است و بازیکنان خیلی خوبی در اختیار دارد اما همانطور که گفتم هماهنگی بازیکنان با هم زمان می‌برد. ما در سه هفته اول عالی کار نکردیم. ممکن است بعضی اوقات تیم شما در چند بخش خوب باشد و در قسمت‌های دیگر هنوز به آمادگی لازم نرسیده باشد، اما مربیان خودشان کنار تیم هستند و همه چیز را می‌دانند.
 
ـ برخی معتقدند خط هافبک پرسپولیس در مقایسه با خط دفاع و حمله این تیم آنچنان قدرتمند نیست؟
فصل گذشته ما دو هافبک بسیار خوب به نام علی کریمی و محمد نوری داشتیم که امسال هم آنها را در ترکیب داریم. کریمی و نوری دو بازیکن فوق‌العاده هستند و سوسا هم که به تیم اضافه شده به نظر من بازیکن خوبی است. ما در این خط “سامان” (آقازمانی) را هم داریم که می‌تواند به تیم کمک کند اما فکر نمی‌کنم خط هافبک ما در این فصل ضعیف باشد.
 
ـ بازی پرسپولیس مقابل گهر را چطور دیدی؟
بازی خوبی برای ما نبود. باید بازی را می‌بردیم چرا که موقعیت‌های زیادی داشتیم. بدون شک ما تیم بهتری از گهر هستیم. 70 هزارنفر در ورزشگاه حضور داشتند و ما باید در این‌جور بازی‌ها برنده باشیم. واقعا مساوی مقابل این تعداد تماشاگر برای ما ناامیدکننده بود. اگر گل دوم را زده بودیم قطعا برنده از زمین خارج می‌شدیم. آنقدر گل نزدیم تا تیم حریف به ما گل زد. با این حال فکر می‌کنم همه ما داریم روز به روز بهتر می‌شویم.
 
ـ مشخص بود که منتظر حضور در میدان هستی اما این فرصت را پیدا نکردی.
برای بازی کردن عجله نمی‌کنم. مطمئنا در بازی قبل شرایط بهتری داشتم که توانستم روی نیمکت بنشینم و به ترکیب 18نفره راه پیدا کنم. منتظر فرصت حضور در بازی می‌مانم و می‌دانم که روز به روز بهتر می‌شوم.
 
ـ به نظر می‌رسد رقابت در پرسپولیس امسال بسیار نزدیک است چراکه بازیکنی مثل مهدی مهدوی‌کیا در بازی قبل حتی روی نیمکت هم نبود.
فکر می‌کنم رقابت خیلی خوبی در تیم وجود دارد. همانطور که مهدوی‌کیا در بازی قبل در فهرست 18 نفره نبود، من هم در دو بازی ابتدای فصل روی نیمکت حضور نداشتم. این رقابت به تیم ما کمک می‌کند. ما برای بازی بعد با صبا، پولادی را به دلیل محرومیت در اختیار نداریم و این باعث می‌شود که بازیکنان دیگری مثل مهدوی‌کیا وارد ترکیب شوند. خود من رقابت را دوست دارم. در حال حاضر کریم انصاری‌فرد که فصل گذشته آقای گل شد و محمد قاضی که می‌دانم در تیم ملی هم حضور دارد، در ترکیب ثابت هستند و این موقعیت را دارند که خودشان را نشان دهند. من منتظر حضور در میدان هستم و اگر این دو نفر خوب نباشند می‌دانم که مربی تیم به من فرصت خواهد داد. در فصل قبل رقابت چندانی در خط حمله وجود نداشت اما امسال خیلی بهتر است.
 
ـ برای بازی فردا مقابل صبا به آمادگی کامل رسیده‌ای؟
در یکی، دو روز گذشته با آمادگی کامل تمرین کردم و آماده بازی در این دیدار هستم. منتظرم که به میدان بروم و گل بزنم اما باز هم صبور خواهم بود و به نظر سرمربی احترام می‌گذارم. در بازی‌های قبل ما در نیمه دوم موقعیت‌های زیادی در محوطه جریمه داشتیم که از دست رفت. می‌دانم که اگر در زمین باشم این توپ‌ها را گل می‌کنم چرا که بهترین بازیکن در محوطه جریمه هستم. با این وجود باز هم منتظر فرصتی که مربی به من می‌دهد خواهم ماند.
 
ـ خیلی از هواداران هم منتظر حضور تو در میدان هستند تا دوباره برای پرسپولیس گل بزنی.
این خیلی خوب است که من هواداران زیادی دارم. خیلی ناراحت شدم که در بازی قبل جلوی 70هزار نفر مساوی کردیم. واقعا دوست داشتم مقابل این همه هوادار پرسپولیس به میدان بروم. آنها بهترین هواداران دنیا هستند و خوشحال کردن آنها تنها دلیل بازگشت من به پرسپولیس بود.
 
ـ داربی در هفته ششم برگزار می‌شود. ایمون زاید چه پیش‌بینی‌ای از این بازی دارد؟
من برای داربی لحظه‌شماری می‌کنم. شش ماه پیش بود که در این بازی هت‌تریک کردم. هنوز خاطرات آن بازی جلوی چشمانم است و آن شب را از یاد نخواهم برد، اما قرار نیست امسال همه چیز تکرار شود. هم تیم ما تغییرات زیادی داشته و هم استقلال تفاوت زیادی با فصل قبل دارد اما امیدوارم که ما بازی را ببریم و من هم دوباره گل‌زنی کنم.
 
ـ از وقتی که به پرسپولیس آمده‌ای درباره جایگاهت در تیم با ژوزه صحبت کرده‌ای؟
در مدت اخیر صحبتی با او نداشتم اما در ابتدای آمدنم به تیم او به من گفت که فیلم بازی‌هایم را دیده است. ژوزه به من گفت تو خوب گل می‌زنی و یکی از ارکان مهم تیم هستی.
 
ـ در ماه رمضان روزه می‌گیری؟
نه، من الان روزه نمی‌گیرم اما وقتی نوجوان بودم روزه می‌گرفتم. پدر و مادرم هر دو مسلمان هستند و من پیش از اینکه به طور حرفه‌ای وارد فوتبال شوم روزه می‌گرفتم اما چندسالی است که روزه گرفتن برایم سخت شده چرا که نمی‌توانم هم تمرین کنم و هم روزه بگیرم. نمی‌دانم بقیه بازیکنان هم روزه می‌گیرند یا نه. ما معمولا ساعت 7 یا 10 شب تمرین می‌کنیم. خبر ندارم که برنامه بازیکنان چگونه است اما مطمئنم که روزه می‌گیرند. آنها مسلمان هستند.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.