قلعه نویی:مدیرعامل واقعی استقلال«دکتر فتح ا.. زاده»است / به قهرمانی آسیا فکر می کنیم

همان طور که استقلالی ها مدعی شده بودند در نیمه دوم نقل و انتقالات کولاک خواهند کرد،با جذب شدن نفراتی مثل جان واریو،توزی و تمدید قرارداد نفراتی همچون جباری این ادعا را به اثبات رساندند.

به گزارش ستاره ها؛ با تمام شدن فصل نقل و انتقالات استقلال حالا تیمی دارد که بسیاری ادعا دارند علاوه بر کهکشانی بودن می تواند مدعی نخست قهرمانی در ایران و آسیا هم باشد نکته ای که امیر قلعه نویی هم به آن اعتراف کرده و می گوید حالا در آسیا حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت.بعد از تمامی اتفاقاتی که در روز پایانی نقل و انتقالات افتاد بد ندیدیم با امیر گفتگوی مفصلی انجام داده و نظراتش را در خصوص انتقاداتی که بابت ماندن جباری انجام شد و همچنین بحث آمدن نکونام جویا شدیم.
*نیمه دوم فصل نقل و انتقالات را شما بردید؟
از اول هم گفتم هدف ما در استقلال این بود تیم ببندیم نه دنبال ستاره و … حرف ها باشیم.من تیمی می خواستم تاکتیک پذیر که بر اساس همین برنامه هم نفرات را جذب کردم.به نظرم ما در نیمه اول نقل و انتقالات هم شروع خوبی داشتیم و در نیمه دوم هم پایان خوشی رقم زدیم.جا دارد از زحمات فتح ا.. زاده و امیری  هم که شبانه روز تلاش کردند تا نفرات مد نظرم جذب شوند تشکر کنم.
*ماجرای جواد نکونام چه شد؟
این بازیکن را هم می خواهیم و امیدوارم تا یکی دو روز آینده پرونده او هم بسته شود.
*واقعا” قصه استقلالی شدن نکونام جدی است یا این که یک بازی تبلیغاتی بود؟
کدام بازی !ما دنبال تبلیغ و این حرف ها نیستیم و تا آن جا که من د رجریان هستم می گویم طرفداران 90 درصد جواد را استقلالی بدانند.
*پس با آمدن او تیم تان کهکشانی تر می شود؟
استقلال همیشه تیمش کهکشانی بوده و این قصه مختص امروز و دیروز نیست.مگر تیم استقلال اوایل دهه 90 را یادتان رفته که من هم عضو کوچکی از آن بودم.آن تیم که از الان هم کهکشانی تر بود و توانست همه جام ها را در ایران و آسیا درو کند  فرق تیم فعلی  با آن تیم تنها در هزینه هایش است جایی که آن ستاره ها بدون پول و با عشق شان بازی می کردند اما حالا … بگذریم.
*مجتبی جباری همان طور که شما خواسته بودید در استقلال ماند.
من باز هم می گویم مجتبی سرمایه فوتبال ایران و استقلال است و باشگاه برای پرورش چنین استعدادی کم هزینه نکرده که بخواهد به این سادگی او را از دست بدهد.این که بخواهیم به خاطر برخی مسائل از توانایی های فنی مجتبی بگذریم کمی غیر منصفانه بود از همین رو تمام تلاش مان را کردیم و او هم با حل کردن برخی مسائل در تیم ماند.
*اما این تصمیم انتقاداتی هم از شما داشت و در کنار آن نگرانی هایی نیز رقم زد که ممکن است جباری تا چند هفته دیگر باز هم تیم را با حاشیه هایی روبرو سازد؟
من به گذشته کاری ندارم که این بازیکن چه کرده و چگونه با او برخورد شده اما در طول سال هایی که مجتبی با من کار کرده انصافا” از او حرکت جنجالی ندیدم و تنها یک بار بود که سر تعویض شدن اعتراض کرد و جوابش را هم دید.به هر حال من همه حرف هایم را با او زدم و خودش هم خیلی چیزها را قبول کرد  و در استقلال ماند.
*پس دیگر نباید منتظر جنجال از سوی جباری باشیم؟
او به من قول داده تمام افکارش را متمرکز تیم و موفقیت با استقلال بکند و شک ندارم که همین طوری هم رفتار خواهد کرد و این فصل همه مجتبی جباری دیگری را خواهند دید.
*با تیمی که شما بستید به نظر می رسد استقلال علاوه بر قهرمانی در ایران در آسیا هم مدعی نخست باشد؟
از اول هم دنبال بستن تیمی بودم که علاوه بر تفکرات قهرمانی در لیگ برتر،نگاه ویژه ای هم به لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.دروغ چرا با این تیم به قهرمانی در ایران و آسیا فکر می کنم و امیدوارم لطف خداوند هم شامل حال مان شود که شرمنده طرفداران نشویم.
*با این تیم کهکشانی به نظر نمی رسد زیاد هم کار سختی داشته باشید؟
دو سال پیش مگر ما با سپاهان در 7 بازی 17 گل نزدیم و مقتدرانه به جمع هشت تیم نرسیدیم اما دیدید که بدشانسی گریبانگیر آن تیم شد و قهرمان نشد.یا قبل از آن با استقلال ما در آسیا فوتبال به مراتب با کیفیت تری به نمایش نگذاشتیم.در آسیا شانس حرف اول را می زند و بعد داشتن توانمندی. همین جام ملت های اروپا می تواند مثل خوبی باشد اگر قهرمانی به خوب بودن بود باید پرتغال قهرمان می شد اما دیدید که اسپانیا قهرمان شد چون در بازی رود رو شانس با این تیم همراه بود و به پرتغال نباخت.
*این روزها شایعاتی به گوش می رسد که شما هم نقش سرمربی را ایفاء می کنید و هم نقش مدیرعامل را؟
من نمی دانم اساس این ادعاها چیست اما این دوستان بدانند مدیرعامل استقلال کسی نیست جزء «دکتر فتح ا.. زاده»!نمی دانم شاید آنهایی که این ادعا را مطرح می کنند دوست ندارند تیم ما نتیجه بگیرد اما تا آن جا که به من مربوط می شود مسئولیت فنی استقلال بر عهده امیر قلعه نویی است و در چارت سازمانی هم مسئول فنی زیر مجموعه مدیرعامل است و من هم در این مدت همه کارها را با هماهنگی خود حاج آقا انجام دادم .آنها که قلعه نویی را می شناسند می دانند که آدمی هستم مشورتی و در همه کارها سعی می کنم کارهایم را با مشورت و هماهنگی مدیرعامل انجام دهم و این مختص استقلال نیست و به سپاهان،تراکتورسازی،مس کرمان،استقلال اهواز و … هم برمی گردد.شاید باورتان نشود در بحث کاپیتانی استقلال خود فتح ا.. زاده بیشتر از هرکسی نقش داشت و به خوبی هم همه چیز را مدیریت کرد که جا دارد از او به خاطر تلاش هایش تشکر کنم.
*بحث کاپیتانی شد اگر نکونام بیاید چه کسی کاپیتان است؟
این نظر خود بچه های تیم بود که اگر جواد آمد او کاپیتان اول است و در غیر این صورت مهدی بازوبند را ببندد.من نمی دانم چرا این قدر این مساله را بزرگ کردند اما انصافا” بچه های استقلال آن قدر بزرگوار بودند که با این قصه پهلوانانه برخورد کردند و متاسفانه رسانه ها هم به این منش پهلوانی هیچ بهایی ندادند که جا دارد گله کنم.
*اما قبول دارید در تاریخ باشگاه استقلال چنین انتخاب هایی مرسوم نبود؟
این بار نگاه همه بچه های استقلال به خصوص بزرگان تیم نگاه ملی بود چون اعتقاد داشتند سید مهدی رحمتی که مرد شماره یک تیم ملی هم هست با این بازوبند روحیه اش بالا رفته و به فوتبال ملی مان هم کمک خواهد کرد.
*روز آخر نقل و انتقالات شما دروازه بان دوم تان را از دست دادید،این نگران کننده نیست؟
نه نگران کننده نیست چون ما تصمیم گرفتیم روی یک استعداد جوان در کنار دروازه بان باتجربه ای مثل مهدی رحمتی سرمایه گذاری کنیم تا مثل سال های گذشته که گلرهای خوبی تحویل فوتبال ایران دادیم این بار هم یک یادگاری از خود در استقلال گذاشته باشیم.
*یعنی سید حسین حسینی می تواند انتظارات شما را برآورده کند؟
با تحقیقاتی که انجام دادیم فهمیدیم او بازیکن با استعدادی است که از قد و قواره خوبی سود می برد .البته ایراداتی دارد که می تواند زیر نظر بابازاده برطرف کند اما پتانسیل ادامه راه نفراتی همچون طالب لو ،فروزان و … را که پدیده شدند را دارد.
*از دست دادن مبعلی چطور؟
ایمان که بچه خیلی خوب و آقای هست خودش خواست که برود و من هم جا دارد از او به خاطر تمام تلاش هایش در این چند هفته تشکر کنم و برایش آرزوی موفقیت در تیم جدیدش را دارم.
*این روزها شایعانتی به گوش می رسد که برخی باشگاه ها درخواست تعطیلی لیگ برتر در ماه رمضان را دارند،نظر شما چیست؟
ماه مبارک رمضان فرصتی است برای نزدیکی انسان ها به خداوند متعال و باید قدر تک تک دقایقش را دانست .در گذشته هم بوده بازیکنان هم روزه می گرفتند و هم بازی می کردند پس این نیست که این ماه با فوتبال سنخیت داشته باشداما خب از آن جا که ماه رمضان بحثی اعتقادی است من هم با تعطیلی لیگ مشکلی ندارم اما در کنار این مساله باید ببینیم قوانین و استاندارهای AFC و FIFA چه می گوید.به هر حال در کنار قوانین شرعی ما با یکسری قوانین حرفه ای هم در اجرای مسابقات روبرو هستیم و باید آنها را نیز در نظر بگیریم.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.