همه کری خوانی های آبی و قرمز/از چهارتایی ها تا دسته سومی ها!

ستاره های استقلال و پرسپولیس قبل از شروع فصل کری را شروع کرده اند.

به گزارش ستاره ها؛ حالا تنها پرسپولیس کهشکانی نیست. استقلال هم در دقیقه 90 نقل و انتقالات، کهکشانی بسته شد. پیش بینی ها از یک فصل ویژه می گویند؛ فصلی که دیگر اصفهان قطب فوتبال ایران تلقی نمی شود. پرسپولیس و استقلال اغلب ستاره های فوتبال را جذب کرده اند. فوتبال ایران گویا برای از سال ها، یک قطبی بودن را با بالا رفتن قدرت استقلال و پرسپولیس، تجربه خواهد کرد. شهاب گردان، محمد قاضی، سید جلال حسینی، کریم انصاری فرد، مهرداد پولادی و… از جمله ستاره هایی هستندکه به جمع قرمزها رفته اند. در استقلال هم ترافیک ستاره ها با تمدید قرارداد جباری، رحمتی، خسرو حیدری و خرید بازیکنانی چون سیاوش اکبرپور، فابیو جانواریو و… بیشتر شده. با کوچ ستاره ها به استقلال و پرسپولیس، حالا دوباره بازار کری داغ شده. هنوز فصل شروع نشده، استقلالی ها از برد در داربی می گویند و پرسپولیسی ها نیز پاسخ می دهند. این آبی ها بودند که اول کری خوانی را شروع کردند. فتح ا… زاده مدیر عامل استقلال گفت: «امیر قلعه نویی به تمام خریدهای پرسپولیس می ارزد.» رویانیان هم در پاسخ به او خنده کنان گفت: «بله که امیر قلعه نویی شاه ماهی نقل و انتقالات بوده…»
اما جالب ترین کری خوانی ها وقتی در گرفت که سیاوش اکبرپور پرسپولیس را با استیل آذین مقایسه کرد: «این تیم را دیدم یاد استیل آذین افتادم. اول فصل هم همه فکر می کردند آن استیل آذین مدعی قهرمانی باشد ولی دیدید که آخر فصل سقوط کرد. به نظر من پرسپولیس هندوانه در بسته است.» همین اظهارات کافی بود تا پرسپولیسی ها یکی یکی واکنش نشان دهند. جالب ترین واکنش هم برای شهاب گردان گلر پرسپولیس بود: «شاید پرسپولیس شبیه استیل آذین باشد ولی هیچوقت مثل استقلال به دسته سوم سقوط نمی کند!» حسین ماهینی مدافع پرسپولیس هم حرف های گردان را کامل کرده: «اینها چون حسودی شان می شود، چنین حرفی می زنند.» اما امیرحسین صادقی مدافع استقلال هم کم به کری ها نیافزود. او وقتی رفت که قراردادش را ثبت کند، به یاد آن 4 برد پی در پی استقلال در دربی، 4انگشت خود را نشان داد. محمد نوری هافبک بازیساز پرسپولیس که بدجور از این حرکت به تنگ آمده بود، روز بعد گفت: «آنهایی که کری می خوانند، بروند فیلم بازی آخر دربی را ببینند!» و امیر حسین که پاسخ او را اینگونه داد: «تا پرسپولیسی ها به خودشان بیایند ما دربی را برده ایم.»
در این بین بعضی از بزرگان هم وارد این کری خوانی ها شدند از جمله منصور پورحیدری. در گیر و دار بنز و پروشه و آپارتمان هایی که می گفتند به پرسپولیسی ها می دهند، او جمله معروفی گفت: «پرسپولیسی ها عین ژیان هایی هستند که آرم بنز و بی ام و رویشان است!»
کسی از بین پرسپولیسی ها پاسخ شان را نداد. اما در این مدت پرسپولیسی ها بیشتر از استقلالی ها کری خوانده اند. محسن بنگر مدافع این تیم که سال گذشته برای استقلالی ها کری می خواند، هنوز هم به این کار مشغول است: «استقلال طوری کری نخوانند که فردای دربی شرمنده شوند.» حسین ماهینی هم برای خسرو حیدری کری خواند: «طوری بازی می کنم که جای او را در تیم ملی بگیرم.» سید جلال حسینی هم اینطور از استقلالی ها گلایه کرد: «چه دلیلی دارد که استقلالی ها از همین الان کری خوانی را شروع کرده اند؟!»
در اواسط فصل نقل و انتقالات، استقلالی ها خیلی به پرسپولیسی ها ایراد گرفتند. فتح ا… زاده آنها را متهم کرد به اینکه از رانت های دولتی استفاده می کنند. رویانیان هم سریعا گفت: «از شما مدرک دارم که سال گذشته چه پول ها خرج کردند. اگر ادامه بدهند، مدارک را رو می کنم.» علی کریمی هم اینطور پاسخ فتح ا… زاده را در تمرین داد: «در نقل و انتقالات خواب مانده اند، از رویانیان ایراد می گیرند.»
هنوز فصل شروع نشده کری خوانی ادامه داد. هادی نوروزی مهاجم پرسپولیس گفته: «ما دو رقیب داریم و این دو رقیب هم سپاهان و پرسپولیس هستند…» بی شک با شروع رقابت های لیگ برتر، کری خوانی بیشتر و بیشتر می شود. 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.