رضایی: مانوئل بداخلاق و عصبانی نیست، بازیکنان را نمی شناسد

غلامرضا رضایی مهاجم سرعتی پرسپولیس کم مصاحبه می کند اما همیشه حرف های زیادی برای گفتن دارد.

به گزارش ستاره ها؛او بازیکنی است که برای سومین سال پیاپی با سرخپوشان تمدید کرده و طی این سالها، کمتر دیده ایم از روی نیمکت، کار را دنبال کند، چه زمان سرمربی گری دایی، استیلی یا مصطفی دنیزلی. دیروز با غلامرضا مصاحبه ای انجام دادیم که می خوانید:
*این حقیقت دارد که مانوئل ژوزه از بدنسازی تیم راضی نیست؟
نمی دانم. تمرینات مان را ادامه می دهیم اما چیزی به ما نگفته گرچه از روزی که آمده، تقریبا هر روز برنامه های بدنسازی هم داشتیم.
*واقعا او مربی بداخلاقی است؟
بداخلاق و عصبانی نیست، اتفاقا با بازیکنان خیلی خوب و صمیمی برخورد می کند اما تمریناتش سخت است و کار سخت هم می خواهد. اهل شوخی و خنده هم نیست، خیلی جدی به کار ادامه می دهد و نمی خواهد کسی تمرینات را دست کم بگیرد. به همه بازیکنان یکسری وظیفه داده که باید وظایف را آن طور که می خواهد انجام دهند.
*با این مربی، پرسپولیس می تواند ادعای قهرمانی داشته باشد؟
پرسپولیس همیشه مدعی قهرمانی است اما یادتان نرود که مانوئل زمان بسیار کمی برای آماده سازی تیم دارد. او فقط حدود 14 روز مهلت داشت تا تیم را در بهترین شرایط به لیگ بفرستد. در این مدتی که آمده، هر روز می گوید فرصتم کم است و نمی توانم منتظر بازیکنان تنبل بمانم.
*مشکلی که با بازیکنان ندارد؟
نه هیچ مشکلی. به نظر من، تنها مشکل او این است که هنوز بازیکنان را نمی شناسد. خودش هم مدام می گوید که با دیدن فیلم بازی های فصل قبل و اطلاعاتی که باشگاه در اختیارش داده به همراه آن چه در تمرینات می بیند، بازیکنان را به خاطرش می سپارد. این قضیه شاید کارش را مشکل کند.
*استقلالی ها چرا اینقدر کری می خوانند و ادعای قهرمانی دارند؟
من کاری به آنها ندارم ولی در حال حاضر هیچ چیزی معلوم نیست. اصلا نمی شود حرفی از قهرمانی زد اما نمی دانم چگونه برخی با این صراحت می گویند قهرمان می شویم و همه تیم ها را شکست می دهیم. فصل قبل، پرسپولیس با بهترین شرایط ممکن بسته شد. بازیکنان خوبی به تیم آمدند و انصافا تیم خوب و پرمهره ای داشتیم اما دیدید در نهایت چه شد؟ اصلا در همان چهار هفته اول، نصف تیم مصدوم شدند و دیگر نتوانستند ما را همراهی کنند. حاشیه هم وجود داشت و تیم به هم ریخت. چطور حالا بعضی ها از قهرمانی، قبل ازشروع فصل حرف می زنند؟ به نظرم کسی که این طور صحبت کند، منطق ندارد! پرسپولیس هم این همه مهره جذب کرده و مدعی قهرمانی است اما از حالا که نباید حرفی بزنیم. سایر تیم ها هم شرایط خوبی دارند، تراکتورسازی، سپاهان و… همه تیم ها. از الان خیلی زود است که صحبت از قهرمانی کنیم.
*پرسپولیس سه بازی تدارکاتی انجام داده که در دوبازی گذشته، تو نیمکت نشین بودی و مانوئل به تو زمان بازی در ترکیب اصلی را نداد. دلیلش چه بود؟
البته این طور نبود که بازی نکنم چون در نیمه دوم به میدان رفتم اما در بازی اول مقابل آلومینیوم هرمزگان، چون از ناحیه مچ پا آسیب دیده بودم وارد زمین نشدم و در بازی دوم هم نمی دانم چرا به من بازی نرسید. شاید دلیل فنی یا تاکتیکی داشت که به ذهن مانوئل رسیده بود تا مرا نیمکت نشین کند. به هر حال باید بیشتر تلاش کنم تا دیگر این اتفاق نیفتد.
*یعنی ناراحت و نگران نیستی که جایگاهت در ترکیب را از دست بدهی؟
اصلا و ابدا بابت این قضیه نگران نیستم!
*چه روحیه ای داری!
این را بدانید که اگر نگران نیمکت نشینی بودم یا می ترسیدم هرگز به پرسپولیس نمی آمدم و این همه بازی نمی کردم. من مرد روزهای سخت هستم. مرد روزهای مبارزه و جنگ! نباید به خاطر نیمکت نشینی در مقابل فولاد زانوی غم بغل بگیرم و بنشینم و غصه بخورم. طوری تمرین می کنم که مانوئل خودش مرا در ترکیب اصلی قرار دهد. نگران این مسائل نیستم، شما هم نگران نباشید! بازی کردن برای پرسپولیس برای من یک افتخار بزرگ محسوب می شود، چه یک دقیقه و چه 90 دقیقه اما تلاشم این است که همه بازی ها، در ترکیب اصلی باشم.
*ایمون زاید هم به پرسپولیس برگشت. بدون تعارف بگو، از تمدید قرارداد او ناراحتی؟
به خدا قسم اگر ناراحت باشم. مگر او جای مرا تنگ کرده که ناراحت شوم.
*بالاخره ایمون زاید هم مهاجم است ، یکی شبیه به تو.
نه من دیگر در پست ایمون زاید بازی نمی کنم و بعید می دانم مربیان، او را در پست من بازی دهند. زمانی که علی دایی سرمربی پرسپولیس بود، مرا به عنوان مهاجم نوک به زمین می فرستاد و دیدید که در 5 هفته، 5 گل زدم اما حالا دیگر شرایط فرق می کند. دو سال است که هافبک راست شده ام و انگار قرار نیست مهاجم نوک شوم. به همین خاطر می گویم ایمون زاید جای مرا تنگ نکرده و از بابت بازگشتش اصلا ناراحت نیستم. امیدوارم برای پرسپولیس موثر بازی کند. به من هم هرجای زمین که بگویند، به غیر از دفاع و دروازه، فوتبال بازی می کنم و برایم فرقی ندارد.
*پنجشنبه هم باید با صنعت نفت در آبادان بازی کنید. این بازی به نظرت چگونه خواهد بود؟
فکر می کنم این بار دیگر در آبادان آتش بگیریم! بازی خیلی سختی است ولی من از بازی کردن در آبادان آن هم در هفته های اول لیگ، خاطرات خوبی دارم. پارسال اولین تیمی که شکست دادیم صنعت نفت بود، دو فصل قبل هم در آبادان به صنعت نفت گل سه امتیازی زدم. این بار هم برای کسب برد و سه امتیاز به آبادان می رویم و می خواهیم گام اول را محکم برداریم. همه با انگیزه هستند و ان شالله با امتیاز برمی گردیم البته اگر در هوای گرم آبادان آتش نگیریم!
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.