نکونام بیشتر از 7 میلیارد برای استقلال آب می‌خورد!

اگر این بازیکن به استقلال بیاید، رکورد نقل و انتقالات لیگ برتر شکسته می شود.

به گزارش ستاره ها؛ باشگاه استقلال برای به خدمت گرفتن جواد نکونام باید مبلغی در حدود 8 میلیارد تومان هزینه کند. رقم سنگینی که شاید به کلی مسوولان این باشگاه را از خرید این هافبک منصرف کند. میگل آرچانکو، رئیس جدید باشگاه اوساسونا در نشست خبری خود اعلام کرد این باشگاه در وضعیت خوبی به لحاظ اقتصادی قرار ندارد و قصد دارد از طریق فروش چند بازیکن خود به این وضعیت سر و سامان دهد. 
در این میان مسوولان اوساسونا تصمیم گرفته‌اند جواد نکونام را که تا سال 2013 با این تیم قرارداد دارد، به تیم‌هایی که خواهان این بازیکن هستند بفروشند تا مبلغی که از فروش هافبک ایرانی خود به دست می‌آورند کمکی مالی برای آنها باشد. بر اساس اعلام رئیس باشگاه اوساسونا هر باشگاهی که نکونام را می‌خواهد باید مبلغ 2 و نیم میلیون یورو به این باشگاه بپردازد. باشگاه استقلال که در چند روز گذشته با نکونام چند جلسه را هم برگزار کرده و علاقه زیادی به جذب این بازیکن دارد باید نخست این مبلغ را به باشگاه اوساسونا بدهد. با توجه به قیمت روز یورو ( هر یورو 2470 تومان) متوجه می‌شویم که استقلالی‌ها باید 6 میلیارد و 175 میلیون تومان تنها بابت رضایت‌نامه نکونام به باشگاه اسپانیایی بدهند!
این در حالی است که استقلال علاوه بر این مبلغ باید به بازیکن بزرگی چون جواد نکونام که 6 سال در سطح اول فوتبال اسپانیا بازی کرده و مدت زیادی هم هست که عنوان کاپیتانی تیم ملی را هم یدک می‌کشد مبلغ بالایی به خود این بازیکن پرداخت کند که بدون شک بالاتر از یک میلیارد تومان خواهد بود. بنابراین با یک حساب سرانگشتی خواهیم دید که مدیران باشگاه استقلال برای جذب جواد نکونام باید حداقل رقمی بیش از 7 میلیارد را پرداخت کنند که دادن این پول به یک بازیکن در تاریخ فوتبال ایران بی سابقه است.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.