تعریف کروش و مورینیو از سرمربی جدید پرسپولیس

سرمربی تیم ملی: کاری به استاد مانوئل نداشته باشد!

به گزارش ستاره ها؛ مانوئل خوزه از سوی باشگاه پرسپولیس به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد. این اتفاق در حالی روی داد که فراز و فرود فراوانی برای رسیدن به این نقطه طی شد. دانستن نکاتی از زندگی این مربی جالب توجه است. زندگی مانوئل خوزه، سرمربی پرتغالی تیم فوتبال پرسپولیس دارای نکات جالب توجهی است که کمتر در بیوگرافی‌ها دیده می‌شود. در زیر می توانید نکات و گفته هایی در این باره را بخوانید:
* مانوئل خوزه دخسوس سیلوا متولد 9 آوریل 1946 در شهر “ویلا رئال دوسانتو آنتونیو” در پرتغال است.
* او در پست میانی بازی می کرد. مانوئل در 9 باشگاه به عنوان مربی فعالیت کرده است. او در کشورهای پرتغال، عربستان، آنگولا و مصر (در رده های باشگاهی و ملی) فعال بوده است.
* وقتی خوزه مانوئل وارد مصر شد تا هدایت الاهلی را برعهده گیرد، نخستین مواجهه با مسلمانان را داشت. او در اولین گام به مطالعه قرآن پرداخت تا بفهمد مبانی فکری بازیکنان مسلمانش در چه زمینه ای است. البته، این اتفاق در پی حضورش در اولین ماه رمضان در این کشور روی داد که بازیکنان به دلیل روزه بودن، از نوشیدن و خوردن خودداری می کردند.
* حسن حمدی، بازیکن الاهلی مصر درباره خوزه می گوید: “بازیکنان به او نگاهی چون پدر و برادر بزرگ تر داشتند که همیشه کنار او بودند. او در تاریخ باشگاه برای همیشه ثبت شده است و رابطه اش با بازیکنان خاص بود.”
* علی القیعی، دیگر بازیکن این تیم مصری درباره سرمربی سابقش گفته است: “خوزه نمونه ای از یک مرد خوب است که من و خانواده ام عاشق او هستیم.”
* ابراهیم المنیسی، نویسنده مصری در مقاله ای درباره خوزه نوشته است: “بی تردید، خوزه مانوئل بهترین مربی تاریخ فوتبال مصر بوده است. عشق، صداقت و احساس وفاداری به الاهلی، از او مربی خاصی برای این کشور ساخته بود که هرگز از یادها نخواهد رفت.”
* حسن المستکاوی، در یادداشتی منتشره در نشریه الشروق مصر درباره او چنین نوشته: “خوزه مانوئل را نمی توان خوش شانس برای همیشه دانست؛ اما او را می توان مانند قیصری قدرتمند و فاتح دانست.”
* اما بدون شک خواندن نظر کارلوس کروش،سرمربی تیم ملی که گفته می شود رابطه خوبی با مانوئل خوزه ندارد درباره سرمربی جدید پرسپولیس خواندنی است. هنگامی که خبرنگار آفریقایی ازاو درباره هم کشوری اش در الاهلی می پرسد و از او می خواهد که به او(خوزه مانوئل) توصیه ای کند، با شگفتی می گوید: “من کسی هستم که بخواهم خوزه را نصیحت کنم؟ بگذارید استاد کارش را بکند. محصول فعالیت های او را درو خواهید کرد.”
* حسام غالی، بازیکن مصری که به تیم فاینورد هلند رفت، در مورد سرمربی جدید پرسپولیس می گوید: “هرگز زحمات و نقش خوزه در موفقیتم را فراموش نمی کنم. نقش او در جایگاه مربی و یک انسان را در زندگی ام نمی توانم از یاد ببرم.”
*اما خوزه مورینیو، سرمربی مشهور پرتغالی رئال مادرید هم درباره خوزه مانوئل حرف زده که قطعا خواندن آن جالب است.مورینیو درباره خوزه می گوید: “او هرگز از تیمی نمی رود و آن را تا به سرانجامی نرساند ترک نمی کند. اثرگذاری خوزه در هر تیمی که بوده را بعد از رفتنش هم می توان دید.”
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.