مؤسسه فرهنگی اکو از استادان برجسته هنر چوب تقدیر می‌کند

سومین نمایشگاه گالری مؤسسه فرهنگی اکو با عنوان «نگاره‌های چوبی» همراه با تقدیر از هفت هنرمند پیشکسوت هنرهای مرتبط با چوب روز سه‌شنبه 14 تیر ماه افتتاح می‌شود.

 
به گزارش روابط‌عمومی مؤسسه فرهنگی اکو، نمایشگاه «نگاره‌های چوبی» که در برگیرنده حدود 100 اثر از استادان و هنرمندان برجسته هنر چوب در رشته‌های معرق، منبت، گره‌چینی، مشبک، خاتم و حجم است، در گالری مؤسسه برپا می‌شود.
دکتر سیدعبدالمجید شریف‌زاده، رئیس گروه هنرهای سنتی اکو و دبیر علمی نمایشگاه با تأکید بر حفظ و احیای مشترکات فرهنگی و هنری کشورهای عضو اکو، درباره هدف تشکیل گروه هنرهای سنتی در مؤسسه فرهنگی اکو چنین می‌گوید: «کشورهای عضو اکو سابقه فرهنگی و هنری و تاریخ تمدن کهن دارند و وجوه مشترکی این کشورها را به هم پیوند می‌زند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم با تأکید بر بازیابی ریشه‌ها و عناصر مشترک تاریخی این کشورها، گروه هنرهای سنتی اکو را تشکیل دهیم.»
نمایشگاه «نگاره‌های چوبی» که با هدف زنده نگهداشتن هنرهای سنتی در کشورهای منطقه اکو برگزار می‌شود، اولین گام در راستای فراهم کردن شرایط مساعد برای تعامل هنرمندان هنرهای سنتی کشورهای عضواکو خواهد بود.
در روز افتتاح این نمایشگاه مراسم تجلیل از هفت هنرمند پیشکسوت هنرهای چوب در رشته‌های حجم، منبت، گره‌چینی، معرق و خاتم نیز برگزار خواهد شد.
دبیر علمی نمایشگاه «نگاره‌های چوبی» درباره این بزرگداشت می‌گوید: «هنرمندان هنرهای سنتی آثاری را خلق می‌کنند که بیان‌کننده و نشان‌ فرهنگ و هنر تمدن تاریخی این سرزمین هستند و با امکانات امروز عرضه می‌شود. ما قصد داریم در عین بازیابی پژوهشی این هنرها، هنرمندان هنرهای سنتی را که حاملان این تاریخ هستند و گنجینه‌های بشری محسوب می‌شوند، ارج نهیم. به همین دلیل در کنار برگزاری نمایشگاه‌های رشته‌های مختلف هنرهای سنتی در کشورهای عضو اکو، از هنرمندان پیشکسوت این رشته‌ها هم تقدیر خواهیم کرد.»
نمایشگاه «نگاره‌های چوبی» با حضور پیشکسوتان و هنرمندان برجسته هنرهای سنتی روز سه‌شنبه 14 تیرماه ساعت 16، در گالری مؤسسه فرهنگی هنری اکو واقع در خیابان اقدسیه، خیابان ناز، پلاک 10برگزار خواهد شد.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.