سریال‌های کاندیدای پخش در نوروز/ «نون خ» قطعی شد

با همزمان شدن نوروز و رمضان در سال آینده تلویزیون برخی گزینه های پخش سریال ها در این روزها را اعلام کرده است؛ اما به غیر از مجموعه «نون خ» هیچ کدام از آنها برای پخش به قطعیت نرسیده اند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ تلویزیون این روزها به دنبال پخش سریال‌هایی جدید برای پخش در ایام نوروز و رمضان است و تاکنون آنچه نوید پخشش را می دهد، مجموعه هایی است که یا در گذشته تولید شده اند و یا فصل های جدید آنها در حال تولید است.

با این حال علاوه بر سریال «نون خ»، از سریال «عاشورا»، «رستگاری»، «وضعیت زرد» و حتی «آقای قاضی» به عنوان گزینه‌ های پخش در نوروز ۱۴۰۲ یاد شده است.

«عاشورا» ساخته هادی حجازی فر

شبکه یک برای نوروز و ماه رمضان سال ۱۴۰۲ دو سریال را برای پخش در نظر گرفته است. سریال اصلی این شبکه فصل چهارم سریال «نون خ» به کارگردانی سعید آقاخانی است که همزمان با شروع سال نو روی آنتن می‌رود و پخش آن در ایام ماه رمضان نیز ادامه پیدا می‌کند. پخش این سریال در شب‌های قدر به مدت پنج شب متوقف می‌شود.

علاوه بر این، شبکه یک در این ایام احتمالا مینی‌سریال «عاشورا» را که در ۱۷ قسمت روایت شده، روانه آنتن می‌کند که نسخه سریالی فیلم «موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی‌فر است.

«آقای قاضی» و «وضعیت زرد» هم گزینه ای نوروزی اند

سریال «آقای قاضی» دیگر مجموعه‌ای است که احتمالا در نوروز روی آنتن خواهد رفت. سریال «آقای قاضی» داستان قضاوت‌های یک قاضی در دادگاه را روایت می‌کند که تمام موضوعات مطرح‌شده در آن بر اساس واقعیت است.

این سریال با بازی بهزاد خلج، کارگردانی سجاد مهرگان و تهیه‌کنندگی احمد شفیعی روی آنتن شبکه دو سیما رفت و فصل جدید آن در حال تولید است.

از فصل سوم «وضعیت زرد» نیز به عنوان سریال نوروزی شبکه دو یاد شده است. مهران رجبی، مریم سعادت، زین‌العابدین تقی‌پور، بهار داورزنی، حسام خلیل‌نژاد، آرش ماهان‌کیا و مهدی رضایی بازیگران اصلی فصل دوم این سریال بودند.

«رستگاری» در شبکه سه؟


همچنین از سریال ۳۰ قسمتی «رستگاری» که در گونه ماورایی و به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی تولید شده است، برای پخش در ایام نوروز شبکه سه یاد شده است.

متن این سریال توسط حسن وارسته نوشته شده است. نام وارسته در نگارش سریال‌هایی چون پایتخت، دودکش، علی‌البدل، دیوار به دیوار و بچه‌مهندس به چشم می‌خورد و حالا طراحی و سرپرستی فیلمنامه، در سریال ماورایی «رستگاری» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی را عهده‌دار شده است.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!