شاهد احمدلو: به شدت نقش منفی دوست دارم

شاهد احمدلو که این شب‌ها با ایفای نقش پویا در سریال «آتش سرد» در قاب شبکه دو دیده می‌شود می گوید علاقه زیادی به ایفای نقش‌های منفی دارد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ شاهد احمدلو درباره حضورش در آتش سرد و ایفای نقش کاراکتر پویا توضیح داد:

فیلمنامه در هر کاری برایم مهم تر است. ویژگی های «آتش سرد» به لحاظ فیلمنامه و کاراکتری که برایم در نظر گرفته شد خوب بود.

در واقع نقش پویا معیارهای اولیه برای جذب من، انتخابم و همکاری ام را در این کار داشت و در نهایت با علاقه زیاد کار را پذیرفتم و بازی کردم. به نظرم این سریال توانسته در حد یک سریال استاندارد تلویزیونی کارش را به سرانجام برساند.

به شدت نقش منفی را دوست دارم

به شدت علاقه مند هستم. شخصیت ضدقهرمان همیشه در آثار نمایشی مورد توجه مخاطب بوده به دلیل اینکه گره ها، دست اندازها و فراز و فرودهایی را به خاطر ویژگی هایش ایجاد می کند که در واقع همان گره ها پیش برنده داستان است.

اصولا چون مخاطب هم به پیچش های داستانی علاقه مند است و این موضوع در جذب مخاطب تاثیرگذار است، یکی از مهم ترین معیارهایم به علاقه نقش های منفی است.

دوم اینکه در چهارچوب های تلویزیون شخصیت های منفی جای کار بیشتری را برای یک بازیگر فراهم می کند تا بتواند از ظرفیت ها و پتانسیل های خوب خودش استفاده کند تا آن شخصیت رنگ و شکل بهتری در اجرا بگیرد.

تکراری شدن نقش های مثبت سریال های تلویزیون

نمی خواهم داستان «آتش سرد» را لو بدهم اما اگر کمی جلوتر برویم می بینید که نقش پویا منفی مطلق هم نیست اما اصولا نقش های منفی و خاکستری جذاب ترند چون من فکر می کنم نقش های مثبت بسیار کلیشه ای، یکدست و یکنواخت زیاد دیده ایم و خیلی نمی شود با اینگونه نقش ها کلنجار رفت.

«آتش سرد» در این شرایط دیده می شود؟

الان دیگر سریال های تلویزیون یا آثار نمایشی فقط از طریق تلویزیون پخش نمی شوند و بعد از تلویزیون، پلتفرم ها، شبکه های ماهواره ای و سایر شبکه های خودمان هم سریال ها را مدام تکرار می کنند؛ بنابراین دیگر سریال ها به قاب تلویزیون در زمان خودش محدود نمی شوند و همین امر باعث می شود در گذر زمان به شکل تدریجی اینگونه کارها دیده شوند. اگر سریال ویژگی هایی داشته باشد که مخاطب پسند باشد، مطمئنا در گذر زمان دیده خواهد شد.

در حال حاضر از لحاظ سیاسی و اجتماعی در شرایطی هستیم که شاید بخش مهمی از مخاطبان درگیر اخبار سیاسی اجتماعی باشند و تمایل یا فرصتی برای تماشای مجموعه های تلویزیونی را نداشته باشند اما با این وجود من فکر می کنم آن دسته از مخاطبان که به آثار نمایشی علاقه مند هستند کارها را دنبال می کنند.

به نظرم به نسبت شرایطی که هستیم «آتش سرد» توانسته تا حدودی مخاطبان خود را پیدا کند. آنچه که حداقل من به عنوان بازیگر از سوی مردم می شنوم بی تفاوت از کنار این سریال نگذشتند و خداراشکر کار را دنبال می کنند.

کارگردانی را رها نکرده ام

من کارگردانی را رها نکرده ام. من ابتدا کارم را با بازیگری در کارهای آقای مسعود کیمیایی شروع کردم و به عنوان یک بازیگر نوجوان فعالیت حرفه ای ام را ادامه دادم و کم کم به کارگردانی علاقه مند شدم.

در دوره ای همزمان، بازیگری و کارگردانی کردم اما از یک زمان به بعد به شکل خیلی منسجم فقط کارگردانی می کردم. هرازگاهی باز احساس می کنم دغدغه های بازیگری همچنان در من زنده است و در مواقعی که کاری برای کارگردانی در ذهنم نباشد یا کار مناسبی برای کارگردانی نبینم از فرصت هایی که دارم اگر در حوزه بازیگری پیشنهادهای خوبی شود استفاده می کنم.

در تدارک یک مجموعه طنز برای یکی از شبکه های تلویزیون هستم که در مرحله پیش تولید به سر می برد و فعلا بیش از این نمی توانم توضیح بدهم.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!