«تی تی» از مرز ۲۰ میلیارد تومان فروش گذشت

فیلم سینمایی «تی تی» به کارگردانی آیدا پناهنده توانست بعد از دو ماه اکران در سینماهای کشور به فروشی معادل ۲۰٬۳۹۸٬۴۱۹٬۲۵۰ تومان دست پیدا کند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ فیلم سینمایی «تی تی» به کارگردانی آیدا پناهنده یکی از موفق‌ترین آثار سینمای اجتماعی در سال ۱۴۰۱ است، فیلمی که توانست بعد از دو ماه اکران در سینماهای کشور به فروشی معادل ۲۰٬۳۹۸٬۴۱۹٬۲۵۰ تومان دست پیدا کند.

این فیلم با داشتن ۳۹۷ سینما و بیش از ۸۴۰۰ سانس توانسته به فروش ۹ میلیارد تومانی دست پیدا کند، فیلمی که از جمله آثار با کیفیت سینما در اکران تابستان محسوب شده و با توجه به ترکیب بازیگرانش می تواند فروش خوبی را به ثبت برساند. الناز شاکردوست، هوتن شکیبا و پارسا پیروزفر بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

این فیلم جایزه‌ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در فستیوال بین‌المللی تصاویر نو پارسی ۱۴۰۰، بهترین بازیگر زن در بیست‌و‌ششمین فستیوال بین‌المللی سینمای مولف رباط-مراکش ۱۴۰۰ و چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران ۱۴۰۱ کسب کرده است.

این فیلم در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشت اما به دلیل اینکه نمایش اول آن در سی و سومین فستیوال بین‌المللی فیلم توکیو ۲۰۲۰ بود، از داوری در دو بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردانی محروم شد.

تی تی در جدول رده‌بندی منتقدان مجله فیلم که هر سال بعد از پایان جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود در دو بخش بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه برگزیده شد.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!