مهسا کرامتی: دوست دارم نقش حضرت مریم را بازی کنم

بازیگر مجموعه تلویزیونی «آتش سرد» گفت: علاقه زیادی دارم نقش حضرت مریم را در یک سریال تاریخی ایفا کنم. البته یک بار در اثری به کارگردانی زنده یاد نادر طالب‌زاده چنین نقشی را ایفا کردم اما در زمان پخش متاسفانه این بخش حذف شد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایرنا؛ مهسا کرامتی با اشاره به ویژگی‌های نقش خود در مجموعه تلویزیونی آتش سرد گفت:

هرچند این شخصیت دارای متانت است اما در عین حال فرد ترسویی نیست بلکه زن جسوری است که به دنبال حق خود می‌رود.

تاکید رضا ابوفاضلی کارگردان سریال این بود که در زمان مواجهه این زن با شخصیت‌های دیگر، پرخاشگری صورت نگیرد و ناسزایی گفته نشود و حرمت‌ها حفظ شود.

مردم دوست ندارند من را در نقش منفی ببینند

هرچند این مساله برای من به عنوان بازیگر اتفاق خوبی نیست؛ اما واقعیت این است که بسیاری از مردم و مخاطبان وقتی من را در سطح شهر می‌بینند می‌گویند که از بازی من در نقش‌های منفی ناراحت می‌شوند.

امروز نحوه ساخت سریال و همچنین شکل مواجهه مخاطبان با آثار، نسبت به ۱۰ سال گذشته تغییر کرده است

قطعا باید سریال‌هایی که در تلویزیون ساخته می‌شود، حرف روز مردم را بزند و مطلبی را بیان کند که دغدغه امروز مخاطبان و جوانان است و در این میان باید جوانان مورد توجه جدی قرار بگیرند. یعنی باید به زبان جوانان صحبت کرد.

مسئولان صداوسیما باید برنامه‌ریزی برای جذب مخاطب داشته باشند

قطعا صدا و سیما باید آثار خوبی بسازد که قابل عرضه باشد و مخاطب نیز آن را ارزشمند بداند. مهمترین مساله برای صدا و سیما باید جلب اعتماد مخاطب باشد و مخاطب بتواند کاملا به رسانه ملی اعتماد کند و در مرحله دوم این مخاطب است که انتخاب می‌کند چه اثری را تماشا کند.

سریال‌ها باید از جنس زندگی امروز مردم باشد

من به عنوان بازیگر قطعا دنبال یک فیلمنامه جذاب هستم اما واقعیت این است که انتخاب ما نیز از بین گزینه‌هایی است که به ما پیشنهاد می‌شود. متاسفانه بسیاری از فیلمنامه‌ها قدرت لازم را ندارند، به شکلی که من بعد از بازی در آتش سرد، حضور در اثر دیگری را فعلا نپذیرفتم.

دستمزد فیلمنامه‌نویسان رقم پایینی است

مشکل فیلمنامه‌های ضعیف فقط مختص به تلویزیون نیست بلکه ما در سینما نیز شاهد چنین مشکلی هستیم و یکی از دلایل اصلی این است که فیلمنامه نویسان قدیمی و با سابقه کمتر فعالیت می‌کنند.

از طرفی دیگر تهیه کنندگان اهمیت لازم را به فیلمنامه نمی‌دهند و دستمزدی که نویسندگان فیلمنامه می‌گیرند، بسیار پایین است و فیلمنامه‌نویس برای امرار معاش مجبور است درطول سال چند فیلمنامه بنویسد.

اجازه دهیم جوانان خودشان انتخاب کنند

برای ایفای برخی نقش‌ها قطعا نیاز به تحقیقات میدانی است اما به صورت کلی بازیگر باید با یک نگاه کنجکاوانه همیشه به اطرافش نگاه کند و در کنار آن مطالعه خوبی نیز داشته باشند. البته تجربه زیستی بازیگر در هنگام ایفای نقش نیز به کمک او می‌آید.

 

سریال آتش سرد درباره خانواده‌ها است و مساله‌ای رایج را بیان می‌کند

امروز دیگر در خانواده‌ها نمی‌توان جوانان را مجبور به کاری کرد. بلکه فقط می‌توان به آنها مشورت داد و باید اجازه دهیم آنها خودشان انتخاب کنند و پدر و مادرها بدانند که فرزندانشان، ملک شخصی نیستند و فقط می‌توانند تجربیاتشان را به آنها منتقل کنند.

دوست دارم نقش حضرت مریم را بازی کنم

علاقه زیادی دارم نقش حضرت مریم را در یک سریال تاریخی ایفا کنم. البته یک بار در اثری به کارگردانی زنده یاد نادر طالب زاده چنین نقشی را ایفا کردم اما در زمان پخش متاسفانه این بخش حذف شد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!