مهمترین ویژگی شخصیتی امیرکبیر چه بود؟

محمد صادقی که ایفاگر نقش امیرکبیر بود، می گوید: وطن پرستی امیرکبیر همواره در ادوار تاریخ بر سر زبان ها بوده و این ویژگی‌ در تمام آثاری هم که ساخته شده، کاملا مشهود است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ در چند دهه گذشته، پرداختن به زندگی محمدتقی‌خان فراهانی مشهور به امیرکبیر مورد توجه مجموعه‌سازان تلویزیونی قرار داشته که حاصل این تلاش‌ها سه مجموعه «امیرکبیر»، «سال‌های مشروطه‌» و «سلطان صاحبقران» بوده است.

محمد صادقی که در سریال «سال های مشروطه» نقش امیرکبیر را بازی کرد در پاسخ به اینکه مهم ترین ویژگی شخصیتی امیرکبیر که همچنان به نیکی از آن یاد می‌شود، چه می‌تواند باشد؟ اظهار می کند:

اگر بخواهیم اولین ویژگی امیرکبیر را یاد کنیم، ایشان میهن پرست بودند. وطن پرستی ایشان خیلی ذکر شده که در تمام آثاری هم که ساخته شده به این ویژگی ایشان پرداخته شد.

عشق به ایران و وطن وجه اشتراکی است که شاید با این بزرگوار داشته ام. نحوه پرداختی که در «سال های مشروطه» داشتیم نحوه پرداخت دلایل مرگ امیرکبیر یا توطئه ای که در قبال ایشان شکل گرفته و مسائلی از آن دست بود که به آن پرداخته شد.

سریال های دیگری که درباره امیرکبیر ساخته شده هم خوب بوده و من هر دو کار را دوست داشتم. البته سریال «امیرکبیر» خیلی سال ها پیش ساخته شده و من حتی در زمان ایفای نقشم هم ذهنیتی از آن کار نداشتم ولی کلیات تقریبا مشابه است؛ عشق به ایران، وطن پرستی و خصوصیات بارزی که در این سیاستمدار برجسته ی تاریخ کشورمان بوده مشابه بودند؛ حال شاید در نحوه پرداختن به جزئیات تفاوت هایی بوده که خیلی حضور ذهن ندارم.

ویژگی های امیرکبیر 

امیرکبیر مردی بود که بسیار کارآمد بود و زمانی که ایشان صدارت داشتند موفق به انجام کارهای بزرگی در کشورمان شده و این هم یکی از خصوصیات بارز ایشان بوده که با شایستگی وظایف، کار و خدمت به وطنش را به سرانجام رسانده است؛ خصوصیاتی که همه در مورد آن متفق القول هستند.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!