تکلیف سریال «مهیار» روشن شد

بهروز مفید تهیه‌کننده تلویزیون اعلام کرد که در آبان‌ماه وارد پیش‌تولید سریال تاریخی «مهیار» می‌شوند که به دوران صفویه برمی‌گردد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از تسنیم؛ اوایل سالِ گذشته بود که قرار شد سریالی به نام «مهیار» کار خود را آغاز کند اما در گفت‌وگوهای مختلفی زمان پیش‌تولید و تولید این اثر به عقب افتاد.

بهروز مفید تهیه‌کننده تلویزیون در جدیدترین اظهار نظر خود از روشن شدن تکلیفِ این سریال تاریخی خبر داد و گفت:

قرار بود اوایل 1400 شرایط فراهم شود تا این سریال را آغاز کنیم، به هر جهت این اتفاق نیفتاد و در آبان‌ماه پیش‌تولید را آغاز خواهیم کرد. فیلمنامه آماده است اما احتمالاً به یک بازنویسی نیاز داشته باشد.

ماجرای این سریال به «مهیار» شخصیت اصلی داستان برمی‌گردد؛ دزدی است که سرِ یک اتفاق باعث می‌شود به عیاری روی می‌آورد و زندگی‌اش مسیر دیگری را طی می‌کند. منتها در مقطع صفویه اتفاق می‌افتد به این بهانه، فضای فرهنگی آن موقع را هم نشان می‌دهیم.

«مهیار» به سه ماه پیش‌تولید نیاز دارد و احتمالاً لوکیشن‌های متعددی را تدارک خواهیم داد. برای آن 10 یا 11 ماه فیلمبرداری درنظر گرفته‌ایم که اگر شرایط به خوبی پیش برود ماه رمضان زمان پخشِ این سریال باشد.

کارگردان این سریال 30 قسمتی سیدجمال سیدحاتمی خواهد بود. اما هنوز درباره بازیگران نمی‌توانم چیزی بگویم چون به هیچ جمع‌بندی و انتخابِ قطعی نرسیده‌ایم.

«مهیار» داستان جوانی است که در دوره صفویه دچار سوء سابقه بوده و باعث تحولش می‌شود و از آن به بعد تلاش می‌کند در کنار فضایی که ایجاد می‌شود خودش را کمک کند. به سبک عیاری می‌افتد و کمک می‌کند داروغه اصفهان و بزهکاران دستگیر شوند. داستانِ “مهیار” در بستر دوران صفویه با موضوع عیاری فیلمبرداری می‌شود.

این سریال برای شبکه دو سیما ساخته می‌شود.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!