بازیگری که پس از سکته، با تمرین‌های تئاتری حالش خوب شد

محمدعلی ساربان، هنرمند پیشکسوت تئاتر با اشاره به سکته سه سال پیش خود، تاکید کرد بازگشت قدرت تکلم خود را مدیون تمرین‌های تئاتری است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایران؛ محمدعلی ساربان، بازیگر پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینما، در سه سال گذشته، به دلیل بیماری تحت درمان بود که پس از بهبودی، اینک خود را آماده فعالیت دوباره در این عرصه می‌داند.

این بازیگر درباره بیماری خود که او را خانه‌نشین کرده است، توضیح می‌دهد:

«سه سال پیش وقتی از صحنه فیلمبرداری برمی‌گشتم، دچار سکته شدم و دست‌ها، پاها و قدرت تکلمم از کار افتادند. حدود ۶ ماه استراحت مطلق داشتم و سپس با کمک فیزیوتراپی و لطف پروردگار، دوباره قدرت راه رفتن و حس در دستانم برگشت.

تکلم و صحبت کردن من به کمک تمرین‌های فن بیان در بازیگری برگشت و این را مدیون تئاتر و سال‌هایی که روی صحنه یا در کلاس درس بودم، هستم.

فکرش را هم نمی‌کردم که این تمرین‌های بازیگری دوباره به من کمک و قوت صحبت کردن بدهد. برای بهتر شدن حالم جنگیده‌ام و اکنون تا حدود ۷۰ درصد حالم بهتر از روزی است که دچار سکته شدم.

مشکلات مالی هنرمندان

هیچ‌وقت اهل گله کردن نبوده و نیستم و خدا را شکر می‌کنم، اما وقتی همکارانی را که به دلیل مسائل مالی در زندگی خود دچار مشکل شده‌اند، می‌بینم؛ ناراحت می‌شوم.

کیفیت اجراهایی که این روزها روی صحنه می‌روند

به استثنای بعضی نمایش‌های روی صحنه، دیگر اجراها، زیبایی و اصول هنری ندارند و می‌توان گفت خیلی سرسری شده‌اند.

استادان ما مانند حمید سمندریان، بهرام بیضایی، اسماعیل شنگله در آموزش هنر بسیار سخت‌گیر بودند و دانشجویان و هنرآموزان نیز شیفته فراگیری هنر بودند، اما این شیفتگی دیگر حس نمی‌شود و باعث ضعف آثار شده است.

هنرمندان نسل جدید

هنرمند بودن فقط به سیگار کشیدن و تِل زدن روی مو نیست، هنرمند باید ساعت‌ها روی بدن، بیان و حس خود تمرین و کار کند و از شام و ناهار خود برای فراگیری و مطالعه هنر بزند. بسیاری از هنرجویان و هنرمندان جوان، نمایشنامه و کتاب نمی‌خوانند و این بدترین اتفاق درعالم هنر تئاتر است.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!