بلیت نیم‌بهای سینما ۲۰هزار نفر به سالن‌ها اضافه کرد

بلیت‌های نیم‌بهای سینماها در آخر هفته گذشته نشان می‌دهد که سینماهای کشور نسبت به زمان مشابه دو هفته قبل ۲۰هزار نفر به سالن‌ها اضافه کردند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از تسنیم؛ چهارشنبه هفته گذشته اولین روز اکران فیلم‌های سینمایی با بلیت نیم‌بها و آخر هفته‌ای که پشت‌سر گذاشتیم اولین آخر هفته سینماهای ایران با بلیت نیم‌بها بود.

بر اساس آمار سمفا، میزان جذب مخاطب در سه روز پایانی دو هفته گذشته 86 هزار و 117 نفر است اما در سه روز پایانی هفته قبل، 106 هزار و 852 نفر است، البته میزان فروش سینما به‌خاطر مبالغ نیم‌بهای سینماها در هفته گذشته کمتر از دو هفته پیش گزارش شده است. بنابراین به‌نظر می‌رسد که نیم‌بها کردن بلیت‌های سینما توانسته است به‌اندازه 20 هزار نفر جذب داشته باشد.

اما فروش کلی هفته گذشته سینماهای ایران 3 میلیارد و 800 میلیون تومان با 176 هزار و 586 نفر مخاطب است که نسبت به هفته قبل 400 میلیون تومان افزایش قیمت داشته است؛ فروش دو هفته گذشته 3 میلیارد و 400 میلیون تومان با 117 هزار و 380 نفر مخاطب بوده است.

بهبودی نسبی فروش سینماهای کشور با نیم بها شدن بلیت ها

به‌طور کلی سینماهای کشور نسبت به دوهفته قبل از فروش نسبی بهتری برخوردار شده است. هرچند که نسبت به میزان فروش درخشان خود در زمان مشابه یک ماه قبل که نزدیک به 12 میلیارد تومان فروش داشت، هنوز فاصله بسیار دارد. به‌نظر می‌رسد که اتفاقات اخیر اثر منفی قابل‌توجهی بر سینماهای کشور داشته است.

در این میان فیلم پسر دلفینی با فروش 1 میلیارد و 162 میلیون تومان در صدر جدول فروش است. انفرادی با 767 میلیون تومان در جایگاه دوم ایستاده است و ابلق با 504 میلیون تومان سومین فیلم پرفروش هفته گذشته است.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!