کیانوش گرامی: زودتر از مدرسه وارد سینما شدم؛ بازیگری را دیگر اصلاً دوست ندارم!

کیانوش گرامی: دیگر دوست ندارم کارم در این حرفه را ادامه بدهم. دیگر خسته شده‌ام. من از ۱۳ سالگی در سینما بوده‌ام. حتی می‌توانم بگویم قبل از اینکه مدرسه بروم، در سینما کار کردم.

به گزارش ستاره ها و به نقل از مهر؛ کیانوش گرامی بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به فعالیت اخیر خود در حوزه تهیه‌کنندگی گفت:

یک فیلم را برای تولید در دست داشتیم که در حال و هوای پلیسی بود اما با توجه به شرایط این روزها، کار ما هم تحت تأثیر قرار گرفته و فعلاً دست نگه داشته‌ایم.

این فیلم «کلیدی در مه» نام دارد و شاید آن را برای عرضه به یکی از پلتفرم‌های اینترنتی و یا شبکه‌های تلویزیونی واگذار کنیم.

من خیلی سال است که در کنار بازیگری، تهیه‌کنندگی هم می‌کنم اما شرایط در حال حاضر به گونه‌ای است که نمی‌توانم پیشنهادهای بازیگری را بپذیرم. کار بازیگری انرژی و حوصله زیادی می‌خواهد.

ورودم به سینما با کارهای جدی و تلخ بود

جالب است بدانید ورود من به سینما با کارهای تلخ و جدی بود اما بعدها احساس کردند که در کارهای کمدی موفق‌تر هستم.

بعدها مخاطبان این کارها هم بیشتر شد و بعد از فیلم «خروس جنگی» و چند فیلم مشابه، کارهایم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

شخصاً از طنزهای لوده، همیشه بدم می‌آمده اما سینمای کمدی را دوست دارم. آخرین کاری هم که در این حوزه داشتم، سریال «ساخت ایران» بود که در آن نقش کوتاه یک مربی را داشتم.

شاید برخی قضاوت‌هایی درباره برخی آثارم داشته باشند و حتی آن‌ها را از جنس طنزهای لوده هم بدانند اما واقعیت این است که شخصاً سعی می‌کنم در این دست آثار بازی نکنم.

شاید باورتان نشود اما دیگر دوست ندارم کارم در این حرفه را ادامه بدهم. دیگر خسته شده‌ام. من از ۱۳ سالگی در سینما بوده‌ام. حتی می‌توانم بگویم قبل از اینکه مدرسه بروم، در سینما کار کردم.

این به معنای این نیست که من در حال حاضر بی‌کار باشم. اتفاقاً پیشنهادهایی را هم دارم رد می‌کنم و مشغول کار هم هستم.

زمانی که سر یکی از کارهای مسعود کیمیایی با یکی از بازیگران حرفم شد، آقای کیمیایی حرف قشنگی به من زد و گفت، گرامی‌جان ولش کن، ما امثال این‌ها را به سینما می‌آوریم اما این‌ها که نمی‌توانند امثال ما را بیاورند.

من در سینما آدمی هستم که می‌توانم بازیگر وارد سینما کنم. برخی افراد را از خیابان انتخاب کردم و حالا بازیگرانی معروف و مشهور شده‌اند.

نگاه شخص من این است که اگر مردم نباشند، هنرپیشه کاره‌ای نیست!

بازیگری را دیگر اصلاً دوست ندارم

زمانی هر نقشی به من پیشنهاد می‌شد آن را می‌پذیرفتم اما در یکی دو سال اخیر شرایط به گونه‌ای شده است که اصلاً دوست ندارم هر کاری را انجام دهم.

مگر اینکه با فیلمسازی خیلی رفیق باشم و نقش را هم دوست داشته باشم. این‌ها به معنای بی‌کاری من نیست.

من الان آموزشگاه سینمایی دارم و اتفاقاً کارم خیلی بیشتر از قدیم شده است اما دیگر کار جلوی دوربین نمی‌کنم.

هم مسئولیت انجمنی از بازیگران را برعهده دارم و هم مسئول تعاونی مسکن هنرمندان هستم که آن هم برای خود مشغله‌هایی به همراه دارد.

وقتی این مسئولیت‌ها را قبول کرده‌ام، باید آن‌ها را به سرانجام برسانم اما بازیگری را اصلاً دیگر دوست ندارم.

تعدد نقش کاراکترهای «لات» در کارنامه کاری کیانوش گرامی

من با این افراد بزرگ شده‌ام و رفقای خیلی سرشناسی هم در بین‌شان دارم که فعالیت‌های خیریه زیادی هم با آن‌ها انجام می‌دهم.

در همین یک سال گذشته بالغ بر ۳۰۰ رضایت برای زندانیان گرفته‌ام آن هم با کمک هم رفقایم.

در چهار استان رفقایی دارم که در این حوزه فعالیت می‌کنند. فقط در یک مورد، طی ۶ روز توانستم در پرونده یک قتل، از خانواده مقتول رضایت بگیرم.

الان با این کارها بیشتر از بازیگری، کیف می‌کنم. وضعیت مالی آن‌چنانی هم ندارم اما هفته‌ای نیست که به چند زندانی کمک نکنم. خیلی از این کمک‌ها هم با کمک و همراهی دوستان و خیرینی بوده است که به کمک‌خواهی ما نه نگفتند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!