تکلیف قسمت‌های دوم و سوم فیلم محمدرسول الله(ص) چه شد؟

مدیر پروژه، فیلم سینمایی «محمدرسول الله(ص)» از دلایل ساخته نشدن قسمت های دوم و سوم این پروژه عظیم سینمایی گفت.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایرنا؛ محمدمهدی حیدریان درباره اینکه از ابتدا قرار بود فیلم سینمایی محمدرسول الله(ص) به کارگردانی مجید مجیدی در سه قسمت تولید شود ولی بعد از گذشت ۸ سال از تولید بخش اول هنوز خبری از قسمت دوم و سوم آن نیست، اظهار داشت:

آنهایی که اختیار این کار را دارند باید تلاش کنند تا این کار شروع شود.

ایده اولیه این بود که دوران کودکی حضرت محمد(ص) در جهت تبیین و روشن کردن نقاط تاریک که در تاریخ وجود دارد ساخته شود.

درباره کودکی پیامبر، روایت‌های غیرمتقن زیادی وجود دارد. ما در گام اول با بسیاری از بزرگان و تاریخ دانان و مراجع تقلید صحبت کردیم و بسیاری از روایات معروف نیز غیرقابل اتکا از کار درآمد و ما آنها را کنار گذاشتیم.

یک خلاء تاریخی درباره زمان کودکی پیامبر خاتم داشتیم

یادم است از یک کتاب چند جلدی درباره زندگی حضرت محمد (ص) فقط ۲۵ صفحه آن مربوط به کودکی ایشان بود. به همین دلیل ما یک خلاء تاریخی در این بخش از زندگی پیامبر خاتم داشتیم.

برای قسمت سوم این فیلم سینمایی، دریایی از کار وجود دارد که لازم است انجام شود. این دوره زمان بعثت تا تشکیل حکومت اسلامی و در نهایت رحلت ایشان را در بر می‌گیرد.

بنا بر این بود که بعد از ساخت فیلم ایام کودکی، دوران زندگی ایشان تا قبل از بعثت ساخته شود. این دوره شامل شکل گیری شخصیت اجتماعی پیامبر اکرم (ص) در قبائل و طوائف و ازدواج ایشان تا زمان بعثت است.

راجع به شخصیت پیامبراکرم(ص) در حوزه سینما غفلت و کم کاری زیادی داریم

به هر حال راجع به شخصیت پیامبر اکرم(ص) در حوزه سینما غفلت و کم کاری زیادی داریم. لازم است در جهت جبران بخشی از این مطلب، کار در مورد حضرت رسول(ص) به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گیرد.

متاسفانه در حال حاضر کار ساخت ادامه این فیلم به حال خود رها شده است و شاید هم سال‌ها بگذرد و هیچ اتفاقی در این زمینه نیفتد.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!