همه‌چیز درباره اکران «جنگ جهانی سوم»

در حالی که فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۳ انتخاب شده اما هنوز تهیه‌کنندگان فیلم تصمیم به اکران عمومی آن در ایران نگرفته‌اند!

جنگبه گزارش ستاره ها و به نقل از برنا؛ فیلم «جنگ جهانی سوم» آخرین ساخته هومن سیدی است که به تازگی در هفتادونهمین دوره جشنواره فیلم ونیز برنده دو جایزه بخش افق‌ها (بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد برای محسن تنابنده) شد.

با تصمیم شورای صنفی نمایش، قرار شد «جنگ جهانی سوم» از پنجشنبه ۱۴ مهر اکران عمومی خود را در پردیس سینمایی مگامال تهران آغاز کند و یک هفته روی پرده بماند اما تاکنون برای این فیلم هیچ بلیتی از سامانه‌های اینترنتی به فروش نرسیده و گفته می‌شود هیچ بلیتی هم به تماشاگران حضوری فروخته نمی‌شود.

مسئولان پردیس سینمایی مگامال هم در پاسخ به تماس تلفنی اکران فیلم سیدی را انکار می‌کنند.

هر چند به نظر می‌رسد «جنگ جهانی سوم» در مگامال روی پرده می‌رود اما اکران آن برای عموم نیست، بلکه کسانی می‌توانند فیلم را تماشا کنند که با دست‌اندرکاران آن یا مدیران سینما در ارتباط باشند.

این در حالی است که یکی از شروط اصلی حضور فیلم در اسکار، اکران عمومی آن به مدت حداقل یک هفته است.

گفته می‌شود صاحبان اثر علاقه چندانی به دیده شدن فیلم در شرایط فعلی ندارند و به همین دلیل نه تبلیغی برای اکران آن شده نه بلیتی به فروش می‌رسد.

با توجه به این حجم از حساسیت دست‌اندرکاران «جنگ جهانی سوم» برای دیده نشدن آن در ایران در این بازه زمانی، مشخص نیست چرا این فیلم را همچون «خورشید» مجید مجیدی که شرایطی مشابه برای شرکت در اسکار داشت،‌ در یک شهرستان اکران نکرده‌اند؟

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!