معمای اکران«جنگ جهانی سوم»؛ مخاطبانی که به بهانه اسکار سرکار رفتند

در حالی که پیش از این شورای صنفی نمایش از اکران محدود «جنگ جهانی سوم» از روز پنجشنبه ۱۴ مهر خبر داده بود، مخاطبان علاقمند به تماشای این فیلم طی دو روز گذشته امکان خرید بلیت پیدا نکردند!

به ستاره ها و به نقل از مهر؛ فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» ساخته هومن سیدی که پیش از این و پس از اولین رونمایی رسمی در جشنواره ونیز موفق به دریافت دو جایزه بهترین بازیگری و بهترین کارگردانی از بخش افق‌های این رویداد شده بود، چندی پیش به‌عنوان نماینده ایران برای اسکار معرفی شد؛ فیلمی که یکی از شروط اسکار یعنی اکران عمومی را نداشت.

به رغم اعلام شورای صنفی نمایش اکران محدود «جنگ جهانی سوم» طی دو روز گذشته با ابهامات جدی مواجه بوده است.

این فیلم در هیچ کدام از سایت‌های بلیت‌فروشی، فروش آنلاین ندارد و مخاطبان در صورت مراجعه حضوری به گیشه بلیت‌فروشی پردیس مگامال با این پاسخ مواجه می‌شدند که از همان روز پنجشنبه نسخه فیزیکی فیلم در اختیار سینما قرار نگرفته و به همین دلیل بلیت‌فروشی دستی هم برای آن انجام نمی‌گیرد!

این به معنای آن است که نه فقط مخاطبان علاقمند به تماشای این فیلم امکانی برای تهیه بلیت آن نداشته‌اند، که اساساً سینمای میزبان هم فیلمی برای اکران در اختیار نداشته است!

عجیب‌تر اما اینکه با وجود این شرایط سامانه سمفا تعداد بلیت‌های فروخته شده و رقم کلی فروش این فیلم برای اکران در دو روز گذشته را ثبت کرده است!

سامانه سمفا فروش تعداد ۳۲۰ قطعه بلیت و رقم ۱۴۴,۰۰۰,۰۰۰ ریال را برای گیشه این فیلم سینمایی به ثبت رسانده است در حالی که مشاهدات میدانی نشان می‌دهد اساساً هیچ مخاطبی امکان تماشای «جنگ جهانی سوم» را در این دو روز نداشته است!

حالا مشخص نیست این ۳۲۰ نفری که بلیت این فیلم را تهیه کرده‌اند چه کسانی بوده‌اند و مهمتر از آن اینکه این فیلم در کدام سینما تماشا کرده‌اند؟

این موضوع ابهاماتی را درباره شرایط اکران محدود نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۳ ایجاد کرده است؛ آیا تیم سازنده «جنگ جهانی سوم» خودشان این بلیت‌ها را تهیه کرده‌اند و این فیلم بدون آنکه به معنای واقعی به نمایش عمومی درآمده باشد، در قالب اکران‌های خصوصی و برای افراد خاص اکران شده و برایش در سامانه سمفا رقم فروش ثبت شده است؟

این بلیت فروشی و اکران در کدام سالن سینما اتفاق افتاده است؟

شورای صنفی اکران آیا توضیحی برای مخاطبانی که بنابر مصوبه این شورا طی دو روز گذشته برای تماشای این فیلم اقدام کرده و با در بسته مواجه شدند، دارد؟

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!