مجبور شدم چک تهیه کننده را برگشت بزنم!

فریده دریامج: تهیه کننده‌ای دستمزدم را نمی‌داد و مرا مجبور کرد تا چک وی را برگشت بزنم، سر آخر هم با وساطت چندین نفر این مشکل برطرف شد و دستمزد را دریافت کردم.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ فریده دریامج پیرامون فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت:

در حال حاضر چندین پیشنهاد برای بازی در تلویزیون دارم و در حال بررسی آنها هستم، متاسفانه کمی پیشنهادات کمرنگ و نقشها و دستمزدها پایین هستند، به همین دلیل گاهی کار نکردن بهتر از به هر قیمتی جلوی دوربین رفتن است.

دستمزد پایین بخش عمده بازیگران

شاید ما بازیگران پیشکسوت باید با قبول نکردن بعضی آثار نشان دهیم که دستمزدی که امروز به ما پیشنهاد می شود به هیچ وجه منصفانه نیست. تا شاید تغییری در دستمزدها ایجاد شود.

سینما در انحصار چند بازیگر است

بنده سالهاست در سینما کم کار شده ام، البته در تلویزیون آثار زیادی همچون بچه مهندس، افسانه هزار پایان و شاهرگ را روی آنتن داشته ام و علاوه بر آن در سریال «گیل دخت» هم به ایفای نقش پرداختم که پخش نشده است.

سینما در انحصار چند بازیگر قرار گرفته است، متاسفانه برای حضور در سینما باید به محفل‌های خصوصی و شبانه بروید، سینما مافیای بزرگی دارد که اجازه حضور بازیگرانی همچون من را نمی‌دهد، هر ساله تعداد محدودی بازیگر در سینما حضور دارند که از این فیلم به آن فیلم می‌روند و به هیچ وجه اجازه ورود سایرین را نمی‌دهند.

نقش‌ها به جای بازیگران خوب، به آشنایان داده می‌شود

در حال حاضر تعداد زیادی از بازیگران باسابقه ما در خانه هستند، بازیگرانی با سواد که همین مافیای سینما کار را از آن‌ها گرفته است.

متاسفانه به وضعی رسیده که به جای نوشتن نقش برای بازیگران کارکرده، نقش‌ها را به آشنایان خود می‌دهند.

چند نقش اصلی در دست جوانان و عده‌ای خاص است و باقی نقش‌ها هم بین خودی‌ها تقسیم می‌شود. در این بین برایشان هیچ اهمیتی هم ندارد که بسیاری از بازیگران در وضعیت بد زندگی و معیشت به سر می‌برند.

عدم نظارت بر ورود بازیگران

نکته عجیب آنجاست که هیچ نظارتی روی ورود برخی بازیگران به سینما انجام نمی‌شود، بازیگران خوب با تجربه خانه نشین شده اند و به جای آن‌ها بازیگرانی را می‌بینیم که به یکباره ظاهر می‌شوند.

بی‌تعهدی در برخورد تهیه کنندگان موج می‌زند

در سال‌های گذشته وضعیت قرارداد‌ها بدتر از گذشته شده است، تهیه کنندگانی وارد این عرصه شده اند که به طور معمول پول عوامل را پرداخت نمی‌کنند، یا بودجه را در حساب بانکی خود نگه می‌دارند تا سودش را بگیرند و به همین خاطر برای پرداخت دستمزد بازیگران امروز و فردا می‌کند.

شخصا به تازگی مشکلی در قبال دستمزدم داشته ام، تهیه کننده‌ای دستمزدم را نمی‌داد و مرا مجبور کرد تا چک وی را برگشت بزنم، سر آخر هم با وساطت چندین نفر این مشکل برطرف شد و دستمزد را دریافت کردم. متاسفانه بی تعهدی تهیه کنندگان بسیار زیاد شده است.

بازیگران باید برای مبالغ اندک طلب خود ماه‌ها دوندگی کنند، نکته ناراحت کننده آنجاست که هیچ مرجعی با این رفتار‌ها برخوردی نمی‌کند و این نوع تهیه کنندگان به راحتی به کار خود ادامه می‌دهند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!