کدام وزیر به کی‌روش اتهام تبانی زد؟

سرمربی تیم ملی ایران در گفتگو با عادل فردوسی پور گفت یک روز قبل از یکی از مسابقات مهم تیم ملی، وزیر در جمع بازیکنان گفته بود که کی‌روش نتیجه این بازی را فروخته است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرورزشی؛ سرمربی تیم ملی ایران در گفتگو با عادل فردوسی پور در برنامه فوتبال ۳۶۰ یک قصه قدیمی را دوباره به زبان آورد؛ او گفت یک روز قبل از یکی از مسابقات مهم تیم ملی، وزیر در جمع بازیکنان گفته بود که کی‌روش نتیجه این بازی را فروخته است.

با انتشار این بخش از صحبت‌های کی‌روش گوش‌ها تیز شد و گمانه‌زنی‌ها به سمت گذشته‌ای رفت که کی‌روش حداقل با دو وزیر ورزش رابطه‌ای بسیار پرتنش داشته است.

اولین اسم مسعود سلطانی‌فر، وزیر سابق ورزش و سپس محمود گودرزی، اولین وزیر ورزش کابینه حسن روحانی که او نیز در دوره وزارت خود بسیار علنی و با ادبیات منحصربه‌فرد خود، علیه کی‌روش و خواسته‌هایش مواضعی جدی و تند داشت.

اما حقیقت این است که ماجرا به هیچ‌کدام از این دو وزیر برنمی‌گردد.

علی کفاشیان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره این مسئله گفت:

البته هیچ‌وقت اینطور نشد که وزیر در جمع بازیکنان این صحبت را مطرح کند و این مسئله حقیقت ندارد اما چنین چیزی اتفاق افتاد.

در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ پس از آنکه مهدی رحمتی از تیم ملی ایران خط خورد، شایعات مختلفی درباره بازگشت ایشان به تیم ملی بر سر زبان‌ها بود که در نهایت هم کی‌روش، رحمان احمدی را به عنوان دروازه‌بان اصلی تیم ملی انتخاب کرد که خب با در نظر داشتن این موضوع که رحمتی در آن موقع گلر مهمی محسوب می‌شد، گزارش‌هایی از بعضی از نهادها به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال رسید که به اصطلاح بر سر نتیجه بازی ایران و قطر معامله شده است.

این موضوع را به ما گفتند اما من هیچ‌وقت آن را به گوش کی‌روش نرساندم چون فکر نمی‌کردم که این خبر درست باشد و به سرمربی تیم ملی اعتماد داشتم اما آقای وزیر در گفت‌وگو با جواد نکونام، این موضوع را به وی گفته بود. (البته مشخص نیست این تحلیل شخصی وزیر بوده یا او صرفا خبر را به نکونام منتقل کرده است.)

بالاخره کدام وزیر؟!

وزیری که کفاشیان از آن صحبت می‌کند، محمد عباسی، آخرین وزیر ورزش دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد است که اتفاقا صعود ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ در دوره او رخ داد؛ زمانی که ایران با سه پیروزی مقابل قطر، لبنان و کره جنوبی به عنوان تیم اول گروه با کارلوس کی‌روش برای اولین بار راهی جام جهانی شد.

انتشار این شایعه استرس عجیبی را برای ما در پی داشت؛ ضمن اینکه در آن مسابقه هم قطر خوب کار کرد و شرایط شکست دادن ما را هم داشت اما در نهایت، این تیم ملی ایران بود که از حداقل وقت خود استفاده کرد و با سه پیروزی به بهترین شکل به جام جهانی صعود کرد.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!