برنامه‌سازان تلویزیون هنوز هم می‌خواهند به سبک ۳۰ سال پیش سریال بسازند

زهرا سعیدی: زمان روبه‌جلو حرکت می‌کند اما برنامه‌سازان تلویزیون هنوز هم می‌خواهند به سبک ۲۰ یا ۳۰ سال پیش سریال بسازند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایرنا؛ زهرا سعیدی در توضیح علت کم کاری خود در سال های اخیر بیان کرد:

این روزها هیچ کاری در رابطه‌ با بازیگری انجام نمی‌دهم؛ پیشنهاداتی که در یک سال و نیم گذشته داشته‌ام را نپسندیده‌ام. فیلمنامه‌ها و نقش‌ها را دوست نداشتم و به همین دلیل بازی نکرده‌ام. برنامه‌سازان تلویزیون دچار یک مشکل اساسی هستند و آن این که به علایق مخاطب توجه نمی کنند.

زمان روبه‌جلو حرکت می‌کند اما برنامه‌سازان تلویزیون هنوز هم می‌خواهند به سبک ۲۰ یا ۳۰ سال پیش سریال بسازند درحالی‌که برای امروز با این حجم عظیم از مطالب سرگرم کننده، در فضای مجازی باید بسیار هوشمندانه برنامه ساخت.

متاسفانه سطحی‌نگری مختص صدا و سیما نیست

در سالهایی که گذشت، تلویزیون می‌توانست برای موضوعاتی مانند اخلاقیات، به‌ صورت ریشه‌ای عمل کند که نکرد و صرفاً به نمایش سطحی اکتفا نمود.

اگر کسی دروغ نگوید، سخن ناروا نگوید، در امانت خیانت نکند، حقه‌باز و ریاکار نباشد و در تمام زمینه‌های زندگی صادقانه رفتار کند، تصویری از یک انسان‌ درست را ارائه می دهد؛ اعم از این که نمود مذهبی داشته باشد یا نداشته باشد و مگر هدف مذهب چیزی فراتر از تربیت یک انسان درست است؟

متاسفانه این سطحی نگری مختص صدا و سیما نیست. در جاهای دیگر هم این‌گونه رفتار می کنند و در هر جایی که مسئولی درکی از موقعیت و وظایفش نداشته باشد، خروجی خوبی را رقم نخواهد زد. مردم درک بالایی دارند و قدرشناس مدیران خوب هستند.

تهیه‌کننده برایش مهم نیست که لزوماً بازیگر خوب نقشی را بازی کند

در گذشته تا همین چند سال پیش، معتبرترین و باتجربه‌ترین ‌های صداوسیما، تهیه‌کنندگان بودند اما امروز می‌بینیم که تهیه‌کننده فردی بسیار جوان و کم تجربه و یک جوان 20 تا 30 ساله. است.

مشخص است که چنین فردی با رابطه آمده و نه ضابطه؛ آمده تا با کمترین هزینه بیشترین سود را ببرد. بر این‌ اساس می‌بینیم که کیفیت کارها بسیار پایین آمده است.

بازیگرانی که دستمزدهای میلیاردی میگیرند انگشت شمارند

در چنین شرایطی این تهیه کننده برایش مهم نیست که لزوماً بازیگر خوب نقشی را بازی کند؛ هرکسی که آمد و نقش را با کمترین دستمزد بازی کرد، اولویت دارد.

تمام بازیگران را سلبریتی می خوانند؛ به تصور این که همگی دستمزد میلیاردی می گیرند و از پرداخت مالیات معاف هستند و به همین دلیل آنها را هدف انواع و اقسام دشمنی ها و نفرت ها قرار می دهند، در حالی که تعداد بازیگرانی که چنین دستمزدهایی می گیرند، به تعداد انگشتان دست هم نمی رسد.

بقیه که پیکره اصلی این شغل را تشکیل می دهند، با دستمزدهای خیلی معقول کار می کنند.

امروز متأسفانه از این منظر، اوضاع بسیار درهم‌وبرهم است. قرارداد بسته می‌شود اما پرداخت‌ها به‌موقع صورت نمی‌گیرد. گاهی یک سال طول می کشد تا قسط آخر را تسویه کنند و حتی کارها نصفه کاره می‌ماند و نمی‌توانند ادامه دهند و این شلختگی و افت کیفیت در همه قسمت‌ها دیده می‌شود.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!