جوایز«بدون قرارقبلی»را به سیاست تقلیل ندهید!؛ یک انتخاب برای اسکار

محمود بابایی تهیه‌کننده «بدون قرار قبلی» با اشاره به واکنش مخاطبان جهانی نسبت به فیلم پس از درخشش در جشنواره مسکو، این فیلم را بهترین گزینه سینمای ایران برای معرفی به آکادمی اسکار دانست.

به گزارش ستاره ها و به نقل از مهر؛‌ محمود بابایی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی درباره واکنش‌ها به نمایش این فیلم در مسکو گفت:

واکنش‌ها به فیلم پس از اولین نوبت اکران در جشنواره مسکو، شگفت‌آور بوده است به حدی که برخی مخاطبان بدون اینکه عوامل فیلم را بشناسند، وقتی می‌فهمیدند آن‌ها ایرانی هستند، بابت این فیلم به آن‌ها تبریک می‌گفتند.

بعد از پایان اکران فیلم در جشنواره چشم برخی مخاطبان اشک‌آلود شده بود. واکنش مخاطب داخلی با مخاطب جهانی متفاوت است و برای ما جالب بود که بدانیم چقدر حس فیلم می‌تواند به مخاطبان خارجی هم منتقل شود.

جوایز«بدون قرار قبلی»را به سیاست تقلیل ندهید

ما در همین جشنواره مسکو، در مقاطع دیگری هم نماینده داشته‌ایم. آنچه از سیاست برمی‌آید هم این است که ما همواره روابط نزدیکی با روسیه داشته‌ایم.

همین دلیل اگر بخواهیم درباره جوایز اخیر روی چنین تحلیل‌هایی تأکید کنیم، دچار بی‌انصافی شده‌ایم.

جشنواره فیلم مسکو هم اولین دوره خود را برگزار نمی‌کند و ۴۴ دوره است که برگزار می‌شود و در تمام این دوره‌ها بازیگران و کارگردانان مطرح از جهان در این جشنواره افتخار کسب کرده‌اند.

اینکه بخواهیم نظم نوین جهانی را به جوایز این فیلم ربط دهیم، بی‌انصافی است. اگر بخواهیم این ماجرا را به مسائل سیاسی تقلیل دهیم، باید به این سوال پاسخ دهیم که چرا از میان فیلم‌های دیگر که متقاضی حضور در این رویداد بوده‌اند، این فیلم انتخاب شده است؟

به‌خصوص که «بدون قرار قبلی» اساساً فیلم سیاسی‌ای نیست.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!