فرهاد آئیش: کلیشه شدن برای یک بازیگر موقعیت بدی است

فرهاد آئیش: با وجود اینکه بازی در فیلم‌های کمدی را باز هم ادامه می‌دهم اما از این پس محتاط خواهم بود تا این روند به کلیشه تبدیل نشود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ فرهاد آئیش که این روزها کمدی «کوزوو» را روی پرده سینماها دارد، درباره تنوع نقش هایی که تا کنون بازی کرده گفت:

هر بازیگری علاقه‌مند است و دوست دارد در ژانرهای مختلف بازی کند. من هم از این قاعده جدا نیستم ولی وقتی که به تاریخچه آثارم نگاه می‌کنم، بخصوص کارهایی که نوشتم یا کارگردانی کردم، می‌بینم گرایش من همیشه، بیشتر به طرف کمدی بوده است.

معتقدم بهترین اتفاق برای یک بازیگر این است که مدام کارهای متفاوت در ژانرهای متفاوت به او پیشنهاد شود تا خودش را در ژانرهای مختلف تجربه کند و چالش داشته باشد.

فاکتورهای لازم برای انتخاب فیلم‌هایی که جنبه سرگرمی برای مردم دارد

برای من فرق نمی کند فیلم جنبه سرگرمی داشته باشد یا جنبه روشنفکری. مواردی که من در انتخاب نقش‌هایم لحاظ می‌کنم این است که ابتدا نقشم را دوست داشته باشم و از آن دوره‌ای که باید نقش را درون خودم پرورش بدهم و با آن زندگی کنم لذت ببرم.

اینکه فیلم با شخصیت باشد، شرف و صداقت داشته باشد و اینکه گروه خوبی دور هم جمع شده باشند برایم اهمیت زیادی دارد و در فیلم «کوزوو» همه این موارد لحاظ شده بود و خوشحالم در این فیلم حضور داشتم.

در «کوزوو» نقش یک حاج آقا را بازی کردم که در یک دفتر ازدواج و طلاق کار می کند و یک خانم جوان و زیبا هم در آن دفتر همکارش است.

در فیلمنامه مقداری المان‌های کلیشه ای وجود داشت که رابطه این دو را صمیمی‌تر و تمایل مرد به زن را بیشتر نمایش می داد.

ترجیح دادم که یک رابطه سالم و انسانی بین این دو شخصیت وجود داشته باشد.

فیلم هایی نظیر «کوزوو» نیاز به پرداخت خوبی دارند تا بتوانند لحظاتی به کمدی بیانجامد.

باید کمی در پذیرش نقش های کمدی محتاط باشم

همچنان مسیر بازی در فیلم های کمدی را ادامه می‌دهم اما محتاط خواهم بود.

به هر حال سینما بی‌رحم است چرا که مخاطب، کارگردان‌ها و تهیه‌کننده‌ها این پتانسیل را دارند که یک بازیگر را در یک ژانر بصورت کلیشه ببینند و این موقعیت بسیار بدی برای یک بازیگر است که در یک ژانر خاص کلیشه شود.

کارهای کمدی زیادی تا به امروز انجام دادم و نسبتا موفق بودند و همیشه این ترس را دارم که برای کارهای غیر کمدی و در ژانرهای دیگر سخت‌تر من را انتخاب کنند و این ترس من بیجا نیست.

من به این احتیاط نیازمندم و در پایان خوشحالم که در فیلم «کوزوو» بازی کردم و امیدوارم مردم هم آن را دوست داشته باشند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!