پرکارترین بازیگران مرد سینما در ۵ ماه نخست سال ۱۴۰۱

در میان بازیگران مرد سینما در سال ۱۴۰۱ بازیگرانی همچون جواد عزتی، پژمان جمشیدی، نوید پورفرج، مصطفی زمانی، هادی حجازی فر، پارسا پیروزفر، صابر ابر و بهرام افشاری جزو پرکارترین‌های سینما در گیشه بودند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ بازیگران مرد سینمای کشور در سال ۱۴۰۱ تجربیات متفاوتی را پشت سر گذاشته‌اند، حضور در آثار کمدی، پلیسی، سیاسی، تاریخی، اجتماعی باعث شد تا تنوع چرخه اکران نسبت به سالهای گذشته بسیار بهتر باشد، هرچند وضعیت گیشه و تعداد مخاطبان نسبت به سالهای گذشته افت قابل توجهی داشته است.

در میان بازیگران مرد سینما در سال ۱۴۰۱ بازیگرانی همچون جواد عزتی، پژمان جمشیدی، نوید پورفرج، مصطفی زمانی، هادی حجازی فر، پارسا پیروزفر، بهرام رادان، امین میری و بهرام افشاری جزو پرکارترین‌های سینمای در گیشه بودند.

مهران احمدی پرکارترین بازیگر مرد سینما در سال ۱۴۰۱

مهران احمدی با ۴ فیلم پرکارترین بازیگر سینمای کشور در سال ۱۴۰۱ بوده است، وی در فیلم هایی همچون سگ بند به کارگردانی خودش، «بی صدا حلزون» از بهرنگ دزفولی زاده، روز ششم و ابلق به ایفای نقش پرداخته است، وی از جمله بازیگران موفق در گیشه امسال محسوب می شود.

جواد عزتی

جواد عزتی با سه فیلم پرکارترین بازیگر سینمای کشور در ۵ ماه نخست سال بوده است، وی در آثاری همچون دوزیست به کارگردانی برزو نیک نژاد، مرد بازنده به کارگردانی محمدحسین مهدویان و مغز استخوان ساخته حمیدرضا قربانی به ایفای نقش پرداخته است، سه فیلم متفاوت که در کل نسبت به آثار قبلی عزتی در گیشه موفقیت چندانی نداشتند.

هادی حجازی فر

هادی حجازی فر دیگر بازیگر سه فیلمِ سینمای ایران در سال ۱۴۰۱ است، وی در فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» که خودش کارگردانی آن را بر عهده داشته حضور موفقی به ثبت رساند.

همچنین دو فیلم پیتوک و دوزیست سایر آثاری است که حجازی فر در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

امین میری

امین میری دیگر بازیگر فهرست سه فیلمِ سینمای ایران در ۱۴۰۱ است، وی که در سالهای گذشته کارنامه قابل قبولی از خود به جا گذاشته از ابتدای امسال به آثاری همچون ابلق از نرگس آبیار، هناس از حسین دارابی و بدون قرار قبلی به کارگردانی بهروز شعیبی میزبان تماشاگران سینما بوده است.

هوتن شکیبا


هوتن شکیبا امسال با دو فیلم موفق راهی چرخه اکران شده است، دو فیلمی که شاید در گیشه هنوز رکورد جالبی را ثبت نکرده اند اما در میان اهالی سینما و منتقدان از جمله آثار خوب ارزیابی شده اند، وی در دو فیلم سینمایی «تی تی» از آیدا پناهنده و «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار به ایفای نقش پرداخته است.

پارسا پیروزفر

پارسا پیروزفر از جمله بازیگرانی است که با دو فیلم راهی چرخه اکران شده است، وی در دو فیلم «مجبوریم» ساخته رضا درمیشیان و فیلم سینمایی «تی تی» ساخته آیدا پناهنده به ایفای نقش پرداخته است.

پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی بازیگر این روزهای گیشه سینمای ایران امسال را با دو فیلم پشت سر گذاشته است، وی در فیلم سینمایی تازه اکران شده دوزیست حضور داشته است، فیلمی که در ابتدای مسیر اکران قرار دارد. علاوه بر دوزیست وی در علفزار به ایفای نقش پرداخته است.

مصطفی زمانی

مصطفی زمانی دیگر بازیگری است که در سال جاری دو فیلم را در چرخه اکران داشته است، وی در فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» از بهروز شعیبی بازی داشته و همچنین فیلم نسبتا ناموفق روز ششم را در چرخه اکران داشته است.

نوید پورفرج

نوید پورفرج بازیگر تازه راه یافته به سینما و از جمله استعدادهای این هنر امسال دو فیلم در چرخه اکران داشته است، وی در فیلم تحسین شده زالاوا به کارگردانی ارسلان امیری بازی داشته و همچنین فیلم سینمایی «مغز استخوان» را نیز در گیشه دارد.

بهروز شعیبی

بهروز شعیبی دیگر بازیگر دو فیلمِ سینما در سال ۱۴۰۱ است، وی در دو اثر «هناس» به کارگردانی حسین دارابی و همچنین فیلم سینمایی «مغز استخوان» به ایفای نقش پرداخته است. شعیبی در هناس نقش متفاوتی را ایفا کرده، فیلمی که در گیشه هم فروش معقولی داشته است.

امیر جعفری

امیر جعفری هم در فهرست دو فیلمی های سینمای ۱۴۰۱ قرار می گیرد، وی در دو فیلم سینمایی «سگ بند» به کارگردانی مهران احمدی و فیلم سینمایی «روز ششم» به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل به ایفای نقش پرداخته است، او هم از جمله بازیگران پرفروش گیشه امسال محسوب می شود.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!