«شبکه خبر ۲» راه اندازی می شود؟

سرپرست خبرگزاری صداوسیما درباره ی راه اندازی «شبکه خبر ۲» در فضای مجازی و رویکرد آن توضیحاتی را مطرح و اعلام کرد که این شبکه در حال حاضر به صورت آزمایشی، راه اندازی شده است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ حسین عابدینی سرپرست خبرگزاری صداوسیما درباره ی راه اندازی «شبکه خبر ۲» در فضای مجازی و رویکرد آن توضیحاتی را مطرح و اعلام کرد که این شبکه در حال حاضر به صورت آزمایشی، راه اندازی شده است.

به گفته وی در صورت راه اندازی رسمی این شبکه، که ابتدا در بستر اینترنت شکل می گیرد و بعدها ممکن است از طریق گیرنده های تلویزیونی هم قابل دسترس باشد، امکان پوشش زنده و کامل رویدادهای مهم کشور فراهم خواهد شد.

مساله ای که در حال حاضر شبکه خبر تلویزیونی به دلیل فشردگی کنداکتور و جدول پخش، از آن رنج می برد.

«شبکه خبر ۲» به صورت ۲۴ ساعته صرفا رویدادهای زنده را پوشش می دهد

پوشش زنده یکی از مقوله هایی است که هر شبکه خبری مایل به انجام آن است، اما با توجه به تعدد و تکثر رویدادها بعضا ممکن است امکان پوشش کامل یک رویداد از طریق شبکه تلویزیونی که یک جدول برنامه مشخصی دارد، میسر نشود.

معاونت سیاسی صداوسیما درصدد است یک شبکه رسانه ای راه بیاندازد که به صورت ۲۴ ساعته صرفا رویدادهای زنده را پوشش دهد و شبکه خبر بخشی از آن رویداد را به صورت زنده پخش کند.

ممکن است «شبکه خبر ۲» بعدها روی گیرنده های تلویزیونی قرار گیرد

با توجه به این تداخل رویدادها تصمیم گرفته شد شبکه خبر ۲ ایجاد شود که این شبکه بدون مجری است اما رویدادها را زنده پوشش خواهد داد. ابتدا روی تلوبیون قابل دریافت خواهد بود و بعد ممکن است بر روی گیرنده های تلویزیون هم قابل دریافت باشد.

شبکه خبر در حال حاضر امکان پوشش کامل برخی اتفاقات را ندارد

شبکه خبر در حال حاضر اخبار مربوط به سخنگوی وزارت امور خارجه، سخنگوی دولت، سخنگوی قوه قضائیه، به اضافه رویدادهای مختلف و همچنین رویدادهایی همچون پرتاب ماهواره و رویدادهای بسیار دیگری را پوشش می دهد که ممکن است خیلی ها بخواهند به طور کامل این موارد را دنبال کنند اما در شبکه خبر امکان پوشش کامل این رویدادها وجود ندارد.

شبکه خبر ۲ مجری ندارد

شبکه خبر ۲ از هفته گذشته به عنوان زیر مجموعه معاونت سیاسی به صورت آزمایشی آغاز به کار کرده است.

فعالیت این شبکه در حال حاضر جنبه آزمایشی دارد و بعد از بررسی ها ـ هم به جهت نرم افزاری و هم پوشش رویدادهای مختلف ـ رسما آغاز به کار می کند.

شبکه خبر ۲ مجری نخواهد داشت؛ یا از پیش اعلام برنامه می کند یا زنده و اندکی با تاخیر رویدادها را پخش خواهد کرد.

این شبکه برای رسانه های خبری نیز می تواند قابل استفاده و مفید باشد؛ چراکه ما قابلیت آن را داریم که در جاهای مختلف پوشش زنده داشته باشیم و رسانه ها از تصاویر منتشر شده می توانند تولید خبر کنند و در واقع منبع خبری برای دست اندرکاران رسانه ها باشد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!