ارقام نجومی پکیج جام جهانی؛ گران‌فروشی علی‌بابا!

بلیط‌های ارائه‌شده در علی‌بابا، با حسابی سرانگشتی بسیار گران تر از جمع مبلغ بلیت و پرواز و اقامت است که سودی نجومی را نصیب این شرکت می‌کند. تعزیرات و سازمان حمایت هنوز واکنشی به این اعداد نشان نداده اند

به گزارش ستاره ها و به نقل از تابناک؛ شرکت خدمات مسافرتی علی‌بابا، خود را تنها نماینده رسمی فیفا برای فروش پکیج‌های مسافرتی جام جهانی معرفی کرده و روز شنبه به‌طور رسمی از وب‌سایت فروش محصولات این مسابقات پرده برداشت.

بلیط‌های ارائه‌شده در علی‌بابا، با حسابی سرانگشتی بسیار گران تر از جمع مبلغ بلیت و پرواز و اقامت است که سودی نجومی را نصیب این شرکت می‌کند.

هنوز دلیل این گران‌فروشی مشخص نیست و شاید لازم باشد تعزیرات حکومتی در این زمینه ورود کرده و یا سازمان حمایت از مصرف کنندگان هم ارقام را بررسی کند.

این شرکت در رپرتاژهای خود در برخی رسانه‌ها دلیل این مبالغ اضافه را هم تلویحا توجیه کرده است و اعلام کرده که این پکیج ها اصطلاحاً مچ هاسپیتالیتی (میزبانی) است؛ به این معنا که از امکانات ویژه‌ای علاوه بر بلیط بازی‌ها، نظیر تفریحات قبل و بعد بازی، ورودی جداگانه به استادیوم‌ها و جایگاه ویژه برخوردار هستند.

به این ترتیب می‌توان ارقام موجود را با این بهانه ها توجیه کرد اما این گونه خدمات در تورها عادی است و مخارج غیر متعارفی ندارد که ارزش پکیج را دچار گرانی شدید کند.

این بلیط‌ها به‌صورت پکیج تور (پرواز، اقامتگاه، بلیط بازی و راهنما) برای ۲ بازی و ۳ بازی تیم ملی قابل دسترس است و به نظر می‌رسد فقط قشری خاص و متمول می‌توانند حامی تیم ملی باشند.

طبق اطلاعات سایت فروش، قیمت پکیج‌ها برای ۳ بازی از حدود ۲۰۰ میلیون تومان آغاز می‌شود. البته بلیط‌های تک بازی در حال حاضر با قیمت ۷۰ میلیون تومان نیز در حال عرضه هستند.

این اعداد با توجه به قیمت بلیت در سایت های خارجی بسیار عجیب و گران است و اختلاف در برخی موارد به دو برابر یعنی صد در صد گران‌فروشی می‌رسد که سو استفاده از تحریم ایرانیان در استفاده از ویزا کارت بین المللی محسوب می‌شود.

پکیج‌های موجود، تنها شامل هتل‌ها و اقامتگاه‌های مورد تأیید فیفا «FIFA Certified» است که ۴ و ۵ ستاره هستند. حالا باید دید چه درصدی از هواداران تیم ملی توان خرید این پکیج ها برای تشویق تیم ملی را دارند و آیا نهادهای مسوول بع این گران‌فروشی ورود خواهند کرد یا باز هم علاقمندان به تیم ملی طعمه سوداگران و سو استفاده کنندگان قرار می‌گیرند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!