ماجرای لنگه کفشی که وسط شهر غنیمت بود!

قسمتی هر چند کوچک از یک مجسمه که شامل لنگه کفشی می‌شود، اولا با انتشار خبر به سرقت رفتنش و حالا با خبر جایگزین شدن بدون هماهنگی با هنرمند اثر ـ یعنی پرویز تناولی ـ دوباره حاشیه‌ساز شده و حالا گفته می‌شود قرار است این لنگه کفش جمع آوری شود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ قسمتی هر چند کوچک از یک مجسمه که شامل لنگه کفشی می‌شود، اولا با انتشار خبر به سرقت رفتنش و حالا با خبر جایگزین شدن بدون هماهنگی با هنرمند اثر ـ یعنی پرویز تناولی ـ دوباره حاشیه‌ساز شده و حالا گفته می‌شود قرار است این لنگه کفش جمع آوری شود.

لنگه کفش به سرقت رفته‌ از مجسمه پرویز تناولی که قیمت آن ۴۰ میلیون تومان تخمین زده شده بود و قرار بود با معرفی فردی از سوی هنرمند مجددا ساخته و جایگزین شود، پس از گذشت مدت زمان قابل توجهی، بنا بر اظهارات وکیل تناولی بدون هماهنگی‌ نصب شد و این اقدام انتقادهایی را در پی داشت.

تندیس تناولی، فرزند و مدیر موزه پرویز تناولی در همین راستا گفته بود:

«امروز لنگه کفشی که ما نساخته‌ایم و تأیید نمی‌کنیم و لنگه به لنگه است، ناگهان ظاهر شد.»

مجید قادری، معاون فرهنگی و هنری سازمان زیباسازی شهرداری تهران در این زمینه توضیح داد:

«پیمانکار پارک خودش احساس کرده که باید اقدام کند و در نتیجه این لنگه کفش را بدون هماهنگی قرار داده است که نه مورد تأیید ما بود و نه مورد تأیید خانم تناولی که با خود استاد نیز در ارتباط هستند؛ بنابراین ما هم دستور دادیم که فورا آن را جمع کنند.

دریافت مجوز در این راستا الزامی بوده و دلیل اصلی‌ که ما دستور دادیم این لنگه کفش جمع آوری شود نیز همین بوده که هماهنگ نکرده بودند؛ چون ما با دختر استاد هماهنگ کرده بودیم و قرار بود فردی را معرفی کنند تا این لنگه کفش را دوباره بسازد.

آن شخص نیتش خیر بوده ولی خب به هر حال شاید آشنایی کامل نداشته است و ما دستور دادیم که لنگه کفش جمع شود.»

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!