سرنوشت بازیگران سریال «آینه عبرت» چه شد؟

سریال آینه عبرت یک مجموعه تلویزیونی ۵۰ قسمتی به نویسندگی و کارگردانی محسن شاه محمدی بود که طی سال‌های ۶۶ تا ۷۳ تولید و از شبکه یک سیما پخش شد و به یکی از محبوب‌ترین و پربیننده‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی زمان خود بدل شد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از روزیاتو؛ سریال آینه عبرت یک مجموعه تلویزیونی ۵۰ قسمتی به نویسندگی و کارگردانی محسن شاه محمدی بود که طی سال های ۶۶ تا ۷۳ تولید و از شبکه یک سیما پخش شد. کارگردانی چند قسمت آن به عهده ی علی نقی‌ لو بود.

این سریال که به معضل اعتیاد می پرداخت، به یکی از محبوب ترین و پربیننده ترین مجموعه های تلویزیونی زمان خود بدل شد.

محمود دینی (بازیگر نقش علی)

محمود دینی متولد سال ۱۳۴۲ در شهر بیجار در استان کردستان و دارای مدرک فوق دیپلم نظامی است.

او که در رشته عکاسی و فیلمبرداری در مدرسه عالی تحصیل کرده بود، در زمان جنگ در مناطق درگیر، مستندسازی می کرد.

از سال ۶۰ وارد نیروی انتظامی شد و به درجه ی سرهنگی رسید.

اولین تجربه بازیگری او در سال ۶۴ با بازی در چند پلان به عنوان سیاهی لشکر در فیلم «تیغ و ابریشم» ساخته مسعود کیمیایی بود.

پس از آن قرار شد سریالی از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در زمینه ی پیشگیری از اعتیاد ساخته شود، طرحی که در نهایت به تولید سریال آینه عبرت انجامید.

محمود دینی که آن زمان در ستاد مبارزه با مواد مخدر مشغول کار بود، بر حسب اتفاق بازیگر نقش علی در بخش «برگ ریزان» شد. او یکی از تهیه کنندگان این سریال هم بود.

پس از سریال آینه عبرت، در چند فیلم سینمایی هم بازی کرد اما از سال ۷۸ دیگر جلوی دوربین نرفته است.

در سال ۷۴ به همکاری خود با ستاد مبارزه با مواد مخدر پایان داد و موسسه هنری یاسین فیلم را تأسیس کرد که حوزه فعالیت آن از تولید تیزرهای امحای مواد مخدر به تهیه کنندگی فیلم و سریال رسید.

از راه اندازی شبکه پرشین تی وی تا ممنوع التصویری محمود دینی

در دولت محمود احمدی نژاد با مجوز وزارت ارشاد یک شبکه ماهواره ای به نام پرشین تی وی راه اندازی کرد اما پس از سه ماه به دلیل فعالیت کانال های تقلبی پرشین تی وی، مجوز شبکه ماهواره ای او باطل شد.

این اتفاق دو و نیم میلیارد تومان بدهی روی دست او گذاشت و باعث ورشکستگی اش شد.

به گفته محمود دینی، سال ها است بی هیچ دلیلی ممنوع الکار شده است. او قبلاً چند فیلم با سرمایه گذاری بابک زنجانی ساخته و بدون هیچ مشکلی اکران کرده است.

بعد از پخش سریال آینه عبرت، به دلیل شباهت چهره ی محمود دینی با شهرام شب پره، خواننده لس آنجلسی، شایعاتی درباره ی نسبت خانوادگی او با این خواننده مطرح شد که دینی این موضوع را رد کرده است.

محمود دینی متأهل است و ۳ دختر دارد.

جواد گلپایگانی (بازیگر نقش آتقی)

جواد گلپایگانی متولد سال ۱۳۲۹ در شهر گلپایگان در استان اصفهان و دارای مدرک دیپلم فنی و فوق دیپلم فیلمسازی از دانشگاه علمی و کاربردی واحد فرهنگ و هنر است.

اولین بار در سال ۴۹ در فیلم «مادر» به کارگردانی رضا گمرکی جلوی دوربین رفت. این فیلم اما توقیف شد.

پس از انقلاب، در چند فیلم نقش آفرینی کرد تا اینکه در سال ۶۸ برای بازی در سریال «آینه عبرت» انتخاب شد و با بازی در نقش مرد معتادی به نام «آتقی» در این سریال به شهرت زیادی رسید.

پس از سریال آینه عبرت، در چند فیلم سینمایی و یک سریال تلویزیونی دیگر هم بازی کرد. او به عنوان تهیه کننده ی سینما هم فعالیت داشت.

گلپایگانی در سال ۸۰ به دنبال تصادف با یک عابر پیاده که به مرگ وی منجر شد، به زندان افتاد و به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه ی مقتول و همینطور بالا آوردن بدهی در پی به زندان افتادنش، ۱۲ سال را در حبس به سر برد تا اینکه بالاخره در سال ۹۳ با کمک ستاد دیه و خیرین گلپایگانی تمام بدهی هایش پرداخت و او از زندان آزاد شد.

او پس از آزادی از زندان در رشته فیلمسازی ادامه تحصیل داد و در سال ۹۶ با شعار ریشه‌ کن کردن اعتیاد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد اما رد صلاحیت شد.

جواد گلپایگانی متأهل است و یک پسر و دو دختر دارد.

اعظم کیانلو (بازیگر نقش پری) و نیره حسینی (بازیگر نقش افسانه)

این دو بازیگر جز سریال آینه عبرت فعالیت دیگری در عرصه ی بازیگری نداشتند و از سرنوشت آن ها اطلاعی در دست نیست.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!