پری امیرحمزه: خودم هم یادم نیست چند ساله هستم!

پری امیرحمزه: دلیل کار نکردنم هم اصلا ربطی به کرونا ندارد چون قبل از کرونا هم سال‌ها بود که دیگر کار نکردم.من سن و سالم اصلا بالا نیست. به سن و سال من کاری نداشته باشید.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛پری امیرحمزه با نام اصلی پریدخت امیرحمزه متولد ۱۳۱۴ تهران است. او همسر سابق حسن خیاط باشی، بازیگر و کارگردان و مادر فرخنده و منصوره شادمنش، بازیگر است.

“سرکار استوار”، “حرف تو حرف”، “آمیز قلمدون”، “در پناه تو”، “آرایشگاه زیبا”، “دبیرستان خضرا”، “کارآگاه شمسی و دستیارش مادام”، “خانه ما”، “مدرسه مادربزرگ ها”، “رسم شیدایی” و … از سریال های تلویزیونی این هنرمند است.

او دقیقاً مثل نقش‌هایش جدی، صریح و در عین حال مهربان و صدایش هنوز هم دلنشین است.

حوصله کار کردن ندارم

این روزها با کسی رفت و آمد ندارم و بیشتر در خانه هستم و اوقات فراغتم را فقط در خانه می‌گذرانم.

دلیل کار نکردنم هم اصلا ربطی به کرونا ندارد چون قبل از کرونا هم سال‌ها بود که دیگر از زمان آقای احمدی نژاد به بعد کار نکردم و این بنا به تصمیم خودم بود وگرنه دوستان هنوز هم در تلویزیون و رادیو که گه گاه حالم را می پرسند پیشنهادهایی هم می دهند اما راستش دیگر حوصله ندارم.

به سن و سال من کار نداشته باشید

من سن و سالم اصلا بالا نیست. به سن و سال من کاری نداشته باشید. اصلا دوست ندارم بگویم چند سالم است حتی خودم هم یادم نیست چند سالم باشد.

تاکنون هم نه برای خودم تولد گرفتم و نه اجازه دادم که کسی برایم تولد بگیرد. شناسنامه من برای خواهر اولی ام است که فوت کرد و شناسنامه اش را به من دادند، بنابراین سنم چند سال کوچکتر از  سن شناسنامه‌ای‌ام است؛ البته خودم اصلا برایم مهم نیست که چند سالم است چون معتقدم هنوزم جوانم.

چند سال پیش تصادف بدی داشتم

با وجود اینکه خیلی سختی کشیدم و چند سال پیش یک تصادف خیلی بدی داشتم و تمام استخوان هایم شکسته بود اما خداراشکر هنوز هم خودم، خودم را اداره می‌کنم و کارهای خودم و کارهای خانه ام را انجام می دهم، بنابراین اصلا به سن و سال اعتقاد ندارم.

وقتی کسی از من در خیابان یا فروشگاه می پرسد چند سالت است؟ خیلی رک و راست می گویم به کسی ارتباط ندارد، اول شما بگویید چند سالتان است بعد من بگویم!

اصلا هم به کلمه پیرزن اعتقاد ندارم. باید حرمت زن و مادر را نگه داشت چون حرمتشان خیلی بالاست.

همه کارهایم را دوست داشتم

من کارهای زیادی کردم اما نمی توانم خودم بگویم که کدام را دوست داشتم این را مردم باید بگویند چون آنها مهم اند.

آرایشگاه زیبا برایم پرخاطره بود

“آرایشگاه زیبا” که برایم سراسر خاطره بود. متاسفانه من از بازپخش‌ها مطلع نمی شوم که بتوانم دنبال کنم. با افراد زیادی هم در ارتباط نیستم که خبردار شوم.

رادیو برایم بهتر بود

به هر حال من یک بازیگر بودم و هستم. درست است که الان کار نمی کنم اما اسمم بازیگر است.

راستش را بخواهید دلم تنگ نیست اما از بین رادیو و تلویزیون، در رادیو خیلی راحت‌تر بودم و برایم مسئله ای نداشت که در آن کار کنم چون فقط یک متن بود که راحت می خواندیم، رفت و آمدم هم خیلی راحت بود اما دیگر سالهاست در رادیو هم کار نمی کنم.

دوستان و همکارانم گاهی تماس می گیرند و حالم را می پرسند. برای فوت دخترم هم دوستان لطف داشتند و پیام های تسلیت برایم فرستادند و جویای احوالم بودند.

مردم به من لطف دارند که دوستم دارند اما من بنا به تصمیم خودم سالهاست که دیگر کار نمی کنم و به خاطر کرونا و چیز دیگری هم نبوده. خداراشکر که طی این مدت هم به کرونا مبتلا نشدم اما از لحظه‌ای که کرونا آمده کلاً در خانه بودم حتی پایم را خانه نزدیکانم هم نگذاشتم و ۲۴ ساعته در خانه بودم.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!