رئیس ساترا: «شهرک کلیله و دمنه» همچنان بدون مجوز پخش می‌شود

توقیف سریال نیاز به دستور قضایی دارد

رئیس ساترا: فعلا انتشار سریال «شهرک کلیله و دمنه» متوقف نشده است. این سریال همچنان مجوز ندارد، اما برخی قسمت‌های نابه‌هنجار، اصلاح محتوایی شده است. البته هنوز همه ایرادهای محتوایی برطرف نشده لذا مجوز صادر نشده است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از تسنیم؛ «شهرک کلیله و دمنه» مجموعه‌ای نمایشی در ژانر عروسکی به نویسندگی کورش نریمانی، کارگردانی مرضیه برومند و تهیه‌کنندگی مصطفی احمدی است. این مجموعه روزهای جمعه از اردیبهشت ۱۴۰۱ از پلتفرم فیلم‌نت در حال پخش است.

مجموعه نمایش خانگی «شهرک کلیله و دمنه» مجوزی برای انتشار از سوی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی ندارد.

ساترا در نامه‌ای که ۲۴ اردیبهشت ماه به علی سرتیپی مدیرعامل فیلم‌نت فرستاده، از بازبینی تدوین اولیه پنج قسمت اول این سریال و مخالفت با صدور پروانه انتشار آن خبر داده است.

پیش از این معاون حقوقی وزارت ارشاد اعلام کرده بود که تولید و نمایش سریال‌های خانگی از جمله سریال «کلیله و دمنه» ذیل مسئولیت‌های ساترا و مربوط به سازمان صدا و سیما است و اساساً در دو سال اخیر هم مسئولیت تولید و هم مسئولیت ارزشیابی و نظارت سریال‌های نمایش خانگی و پلتفرم‌ها به سازمان صدا و سیما واگذار شده و بدیهی است هرگونه پاسخگویی و شفاف‌سازی هم باید از طریق آن مجموعه‌ها صورت گیرد.

اما حواشیِ «شهرک کلیله و دمنه» کماکان دنبال می‌شود و حالا خبرهایی مبنی بر توقف این سریال عروسکی منتشر شده است.

سعید مقیسه رئیس ساترا اعلام کرد که فعلاً سریال متوقف نشده و نیاز به دستور قضایی دارد که هنوز قطعی نشده است:

فعلا انتشار سریال «شهرک کلیله و دمنه» متوقف نشده است. این سریال همچنان مجوز ندارد، اما برخی قسمت‌های نابه‌هنجار، اصلاح محتوایی شده است. البته هنوز همه ایرادهای محتوایی برطرف نشده لذا مجوز صادر نشده است.

متأسفانه برخی سکوهای انتشار محتوا از صبوری نظام سوءاستفاده کرده و با بی‌احترامی به کیان خانواده‌های ایرانی و ارزش‌های اسلامی، به انتشار محتوا بدون اخذ پروانه انتشار اقدام کردند که اقدامات قانونی برای ساماندهی زیست‌بوم فضای مجازی پاک در حال پیگیری است.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!