کوثری: با این قیمت بالای بلیت سینما چطور انتظار داریم که مردم به سینما بیایند؟!

فریبا کوثری گفت: خانواده‌ها توان خرید بلیت سینما را ندارند؛ خب با این قیمت بالا چطور انتظار داریم که مردم به سینما بیایند؟.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ فریبا کوثری پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت:

متاسفانه در حال حاضر مشغول بازی در پروژه خاصی نیستم، چندین پیشنهاد داشتم اما در کل ترجیح دادم که در آنها نباشم زیرا از کیفیت اثر و نقش راضی نبودم.

کیفیت پایین فیلمنامه ها دلیل کم کاری فریبا کوثری

به طور کلی کارها مثل قبل نیست، کیفیت آثار بسیار کم شده و در درجه اول فیلمنامه‌ها کاملا به تکرار افتاده‌اند، داستان تازه‌ای در آثار وجود ندارد، وقتی قصه جذاب نباشد و اثر هم کیفیت نداشته باشد چرا باید بازی در آن را قبول کنم.

پیشتر ما برای هر مناسبت و فصلی سریال مخصوص به خودش را داشتیم، همین سریالهای جذاب مناسبتی مخاطبان زیادی داشت، سریالها خیابان خلوت کن بودند اما امروز نبود فیلمنامه خوب ما را به تکرار و کاهش مخاطب رسانده است.

متاسفانه نمی توانیم به قبل برگردیم اما برنامه ای هم برای آینده نداریم.

حال ناخوش سینمای ایران

وضع سینما هم که مشخص است، سینما اهالی خودش را دارد که محدود هستند و در اکثریت آثار حضور دارند.

متاسفانه سینما دچار رکودی بزرگ شده است، در سالن های سینما خبری از تماشاگر نیست، این آمار فروش بالای آثار هم به دلیل افزایش قیمت بلیت سینماهاست.

خانواده‌ها توان خرید بلیت سینما را ندارند

در حال حاضر با نرخ فعلی بلیت سینما یک خانواده چهار نفره باید با در نظر گرفتن هزینه های جانبی ۵۰۰ هزار تومان برای دیدن یک فیلم هزینه کند. خب با این قیمت بالا چطور انتظار داریم که مردم به سینما بیایند؟.

تاثیر منفی کرونا بر تولیدات

قطعا کرونا مشکلات فراوانی برای سینما و تئاتر به وجود آورده است، اما حالا که کرونا تمام شده است، به نظر من وضعیت فعلی ربطی به کرونا نداشته و صرفا از برنامه ریزی‌های غلط و سلیقه‌ای نشات می گیرد.

متاسفانه برخی از دست اندرکاران هنر و فرهنگ بیش از آنکه به مردم اهمیت دهند به سلیقه و نظر خود اهمیت می دهند.

کوچ کارگردانان به سمت شبکه نمایش خانگی

ما باید فکر کنیم که چرا بسیاری از کارگردانان خوب ما به جای ساختن فیلم و سریال به شبکه نمایش خانگی رفته اند. چرا دیگر برای تلویزیون و سینما اثری نمی سازند.

به نظر من مشکلات بسیاری وجود دارد که بدون پژوهش و تحقیق و دلیل یابی حل نخواهند شد.

متاسفانه وضعیت به نحوی شده که هزینه تولید یک فیلم چند میلیاردی بالا رفته است، تهیه کنندگان جرات سرمایه گذاری ندارند زیرا سینما فروش خوبی ندارد و مردم به دلیل قیمت های بالای بلیت ترجیح می دهند نسخه قاچاق و یا اینترنتی آثار را ببینند. در این شرایط هیچ توقعی از تهیه کنندگان نیست تا ریسک کرده و اثری را بسازند.

مردم توان هزینه کردن برای کنسرت را ندارند

متاسفانه در موسیقی هم وضع همین است، همین الان به سالنهای کنسرت بروید تا ببینید خالی هستند زیرا دیگر کسی توان خرید بلیت های ۵۰۰ هزار تومانی را ندارد، از طرفی جامعه نیازمند شادی و سرگرمی است، این وضعیت باید به دست مسئولین اصلی فرهنگی حل شود.

در هر دو سریال تاریخی مهم تلویزیون حضور دارم

صحبت های اولیه برای حضور من در هر دو سریال تاریخی «موسی (ع)» و «سلمان فارسی» صورت گرفته است؛ تا آنجا که می‌دانم انتخاب بازیگر سریال «موسی (ع)» هنوز آغاز نشده و از طرفی زمان فیلمبرداری نقش من در «سلمان فارسی» هم آغاز نشده است.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!