ناصرنصیر: مردم دیگر حوصله دیدن کارهای جدی را ندارند

رامین ناصرنصیر: متاسفانه تلویزیون سال هاست از مطالبات مردمی عقب افتاده است که امیدواریم با جوان سازی صداوسیما، حداقل بخشی از مشکلات حل شود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ رامین ناصرنصیر بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون درباره نگاهش به جوان گرایی در سازمان صداوسیما را اینگونه توضیح داد:

دوستان جدیدی که وارد سازمان شده اند را نمی شناسم اما آنچه که کاملاً واضح است این است که تلویزیون سالهاست از مطالبات مردمی عقب افتاده و این مساله دیگر پنهان نیست؛ همین امر نیز باعث شده که مخاطبان زیادی را از دست بدهد.

متاسفانه کارها بودجه کمتری دارند و باید در فرصت خیلی کم و با عجله ساخته شوند که طبیعتاً این مساله بر کیفیت آثار تاثیر می گذارد؛ بنابراین مسائل تلویزیون کاملاً پیچیده است.

مردم دیگر حوصله دیدن کارهای جدی را ندارند

اتفاقاً بخش نمایش خانگی مدت هاست که زیر نظر ساترا یعنی خود سازمان صداوسیما اداره و نظارت می شود، حالا نمی‌دانم چرا به این شبکه گله و از آن انتقاد می شود؟! چون به نحوی از سوی خود صداوسیما سرپرستی می شود.

یکی از مسائلی که در عرصه نمایش کشور ـ تئاتر، سینما، شبکه نمایش خانگی و گاهی هم تلویزیون ـ به چشم می خورد، این است که به جهت بحران هایی که کشور پشت سر گذاشته، بحران اقتصادی در رأس همه آنهاست و واقعاً کار کردن در این شرایط سخت شده است.

متاسفانه مردم پُرمشغله شده اند و خیلی اوقات حوصله دیدن کارهای جدی را که با آن‌ فکر کنند و ذهنشان را مشغول کند ندارند، به همین خاطر است که اکثر کارها به سمت سطحی گرایی کشیده شده که فقط می خواهند برای تماشاگر تفریح و به نوعی یک فراغت آنی ایجاد کنند.

این بازیگر و کارگردان تلویزیون سپس با انتقاد از برخی آثار کمدی که به سمت شوخی های اخلاقی می روند، در عین حال تاکید کرد که با دستور و فشار هیچ کاری درست نمی شود.

متاسفانه در این ماجرا خیلی از دوستان به سمت دم دست‌ترین موضوعات و حتی شوخی های جنسی آزاردهنده می‌روند و حتی این مساله گاهی در تولیدات تلویزیون، البته در حد کمتری دیده می‌شود که به نظرم نمی توان آن را دستوری حل کرد.

جامعه ای که درگیر مسائل اولیه باشد نمی تواند به مسائل جدی‌تر فکر کند و تولیدات فاخر داشته باشیم.

برای بازیگر داشتن تجربیات متفاوت جالب است

درست است که من بیشتر کمدی کار کردم ولی با این جنس کار هم بیگانه نبودم؛ به عنوان مثال سریال «شهرزاد» به نحوی در همین حال و هوا بود اما جنس کار «جشن سربرون» قطعا برایم متفاوت تر بود.

فکر می کنم هر بازیگری برایش جالب است که تجربیات متفاوت داشته باشد و در یک قالب ثابت نماند. برای من هم جالب بود همانقدر که کار کمدی برایم جالب است ولی اینکه بتوانم در قالب های متفاوتی کار کنم برایم بسیار جذاب تر است.

علاوه بر «جشن سربرون» یک سریال دیگر با عنوان «محله پرماجرا» برای تلویزیون دارم که به کارگردانی آقای فرخنده ساخته خواهد شد و هنوز شروع نشده است.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!