شکست سنگین فیلم «مجبوریم» در گیشه ۱۴۰۱؛ اُفت ادامه دار مخاطب سینما

فیلم سینمایی «مجبوریم» آخرین ساخته پربازیگر رضا درمیشیان در سه روز نخست اکران خود در سینماهای سراسر کشور ۲۰۰ میلیون تومان فروش داشت.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ فیلم سینمایی «مجبوریم» ساخته رضا درمیشیان در سه روز نخست اکران خود در سینماهای سراسر کشور ۲۰۰ میلیون تومان فروش داشت؛ رقمی که نشان می‌دهد افت فروش در سینمای کشور همچنان با شدت ادامه دارد.

فروش پایین فیلم سینمایی «مجبوریم» در حالی رخ می‌دهد که این فیلم از حضور بازیگرانی همچون پارسا پیروزفر، نگار جواهریان، همایون ارشادی، بابک کریمی، پردیس احمدیه، پریوش نظریه، ژاله علو، رضا بهبودی و مجتبی پیرزاده بهره برده است.

شکست فیلم پرستاره مجبوریم در گیشه سینما

فیلم سینمایی مجبوریم با داشتن ۱۲۱ سالن سینما و تخصیص ۴۴۶ سانس همچنان در رتبه‌های پایینی جدول فروش در افتتاحیه به سر می‌برد، فیلمی که مشخصا با چنین افتتاحیه‌ای امید چندانی به فروش میلیاردی نخواهد داشت.

مجبوریم از جمله آثار سینمای اجتماعی کشور در سال جاری است، آثاری که اکثرا با شکست گیشه را پشت سر گذاشته‌اند، سینمای ۱۴۰۱ یک زنگ خطر بزرگ به صدا درآورده است.

اکران نوروزی و اکران عید فطر با وجود شنیدن ارقام میلیاردی چنگی به دل نمی‌زند و آثار اجتماعی همچون «مجبوریم» وضعیت بسیار ناگواری دارند، شاید اگر چند فیلم کمدی در گیشه نبودند امروز کل سینمای سال ۱۴۰۱ به فروش ۱۰ میلیاردی نرسیده بود.

ادامه روند ناکامی گیشه با وجود اکران فیلم‌های جدید

شاید فیلم سینمایی مجبوریم از رضا درمیشیان با وجود تعداد بالای بازیگرانش می توانست این امید را زنده نگه دارد اما اینگونه نشد.

فیلم سینمایی «انفرادی» دیگر فیلم کمدی که در اکران عید فطر رونمایی شد هم با وجود فروش ریالی بالا هنوز به تعداد ۵۰۰ هزار مخاطب نرسیده است.

کنار هم قرار دادن آمار تعداد مخاطبان چهار فیلم پرفروش سینما در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که این چهار فیلم به اندازه دینامیت مخاطب نداشته اند.

مشکلی جدی که نه تنها در سینمای کمدی بلکه در ژانرهای دیگر هم مشاهده می‌شود، این در حالی است که چرخه اکران در سال جدید تنوعی بی‌سابقه در ژانر و محتوا را تجربه می‌کند.

شکست سنگین سینمای اجتماعی در اکران ۱۴۰۱

اکران همزمان آثار کمدی مثل انفرادی و سگ بند، ژانر جنگ و دفاع مقدس همچون موقعیت مهدی، ژانر جاسوسی و اکشن همچون مرد بازنده و روز صفر، سینمای اجتماعی مثل شادروان، لامینور و مغز استخوان هیچکدام تا به امروز دلیلی برای بازگشت مخاطبان به سالنهای سینما نبوده اند.

بدون شک با این تنوع اکران بیشتر و افزودن به تعداد آثار سینمایی فوق چاره‌ای اثربخش برای سینمای ایران نخواهد بود.

حال سینمای ایران پساکرونا با چالشی بزرگ به نام ریزش مخاطب روبرو شده است، ریزشی که قابل پیش بینی بود اما باید دید که چه راهکاری برای رفع آن در نظر گرفته می‌شود.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!