رضا عطاران؛ «ناجی همیشگی گیشه»

رضا عطاران مجددا با فیلم سینمایی «انفرادی» توانسته است پای مخاطبان فراوانی را به سینما باز کند و در شرایط فعلی، این مسئله اهمیت زیادی دارد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فیلم نیوز؛ رضا عطاران از دهه هفتاد تا به حال همیشه در مسیر محبوبیت پیش رفته و هیچ عاملی باعث نشده از بار این محبوبیت ذره‌ای کم شود.

منظور از محبوبیت همیشگی این نیست که کارنامه عطاران چه به عنوان بازیگر و چه کارگردان، کاملا بدون غلط و پر از آثار درجه یک باشد.

طبیعی است در میان انواع و اقسام آثاری که با تماشایشان سرشار از لذت می‌شویم، گهگاه به نقاط تیره‌ تری هم بر بخوریم و انتخابی که انجام داده متعجبمان کند اما مسئله مهم اینجاست که عطاران حالا دیگر نزد مخاطبانش به جایگاهی رسیده است که او را در هر نقش و هر چارچوبی می‌پذیرند. چون لذت تماشای آثار درجه یکش هنوز در ذهنشان باقی مانده و حتی تماشای آنها برای بار چندم هم لبخند روی لب‌هایشان می‌آورد.

بالا بودن آمار بازدید بازپخش سریال «بزنگاه» در شبکه آی‌فیلم، آن‌هم در شرایطی که بسیاری از مخاطبان مدت‌هاست قید تماشای سریال‌های تلویزیونی را زده‌اند، مهر تاییدی است بر این ادعا.

شاید «انفرادی» به عنوان یک فیلم گیشه، باب طبع برخی مخاطبان سخت‌ پسند سینما نباشد اما مسئله مهم اینجاست که عطاران مجددا با این فیلم توانسته است پای مخاطبان فراوانی را به سینما باز کند و در شرایط فعلی، این مسئله اهمیت زیادی دارد.

عطاران این روزها با فیلم «انفرادی» به کارگردانی مسعود اطیابی به سینماها برگشته است. «انفرادی» روز هفتم اردیبهشت اکران شده و حالا بعد از گذشت ده روز، فروشش از ۹ میلیارد تومان هم بالاتر رفته است.

عطاران بارها ثابت کرده علاوه بر اینکه کمدین درجه یکی است، توانایی این را دارد که به خوبی در قالب یک زوج کمدی بگنجد و نقشش را با دیگری تقسیم کند.

زوج کمدی رضا عطاران و جواد عزتی در «هزارپا» یکی از مهمترین نمونه‌های زوج‌سازی در یک اثر کمدی بود که موفقیت بسیار زیادی به دست آورد.

او حالا در فیلم «انفرادی»، کمدی سه‌ نفره‌ای را تجربه کرده و با مهدی هاشمی و احمد مهران‌‌فر در اندازه نقش سهیم شده است.

گرچه عطاران است که به عنوان راوی، ماجرا را تعریف می‌کند و بخشی از بار کمدی را با همین روایت روی دوش دارد اما در تمام فیلم، به ایجاد تعادل در این بازی سه‌ نفره قائل است و با بده‌ بستان‌های مداومش همراه دو نفر دیگر، موقعیت‌های کمدی جالبی رقم زده است.

شاید «انفرادی» به عنوان یک فیلم گیشه، باب طبع برخی مخاطبان سخت‌ پسند سینما نباشد اما مسئله مهم اینجاست که عطاران مجددا با این فیلم توانسته است پای مخاطبان فراوانی را به سینما باز کند و در شرایط فعلی، این مسئله اهمیت زیادی دارد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!