«برادران لیلا» مجوز نگیرد، آبروی سینمای ایران می‌رود

یک کارشناس سینما: فیلم «برادران لیلا» ساخته سعید روستایی اگر نتواند برای اکران در کشور مجوز بگیرد یا بخش‌هایی از آن حذف شود، تبعات بدی برای سینمای ایران خواهد داشت.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ فیلم جدید سعید روستایی با ایفای نقش نوید محمدزاده، ترانه علیدوستی، پیمان معادی و سعید پورصمیمی در حالی قرار است در بخش رقابتی هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن که از ۲۷ اردیبهشت‌ آغاز می‌شود، شرکت کند که تاکنون هیچگونه جزئیاتی از موضوع و داستان آن منتشر نشده است.

برخی از رسانه‌ها و مطبوعات نکاتی را مطرح کرده‌اند که بیانگر برخی نگرانی‌ها نسبت به پخش نشدن یا سانسور این فیلم پس از شرکت در جشنواره فیلم کن‌ برای اکران در سینماهای ایران است.

ناصر سهرابی کارشناس سینما در این مورد گفت:

کارنامه سعید روستایی با همین تعداد اندک فیلمی که تولید کرده، نشان داده او پله‌پله مسیر پیشرفت را طی می‌کند و حتما در فیلم جدیدش، «برادران لیلا» نیز با قصه و اندیشه‌های جدید این کارگردان جوان روبه‌رو خواهیم شد.

فیلم‌سازان برای دریافت پروانه ساخت ابتدا باید فیلمنامه خود را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عرضه کنند و مجوز بگیرند.

همچنین طی تعهدنامه‌ای فیلمساز موظف است که فیلم را طبق همان فیلمنامه بسازد.

احتمال تنش میان سازمان سینمایی و عوامل فیلم «برادران لیلا» و جلوگیری از پخش یا سانسور بیش از حد آن

اگر فیلم «برادران لیلا» نتواند مجوز دریافت کند یا بخش‌هایی از آن حذف شود، قطعا تبعات بدی برای سینمای ایران خواهد داشت؛ مخصوصا حالا که به بخش بین‌المللی یکی از بزرگترین جشنواره‌های دنیا رسیده و قرار است به نقد و بررسی گذاشته شود.

اگر قرار است بازار داخلی و بین‌المللی را با هم حفظ و جوایز ارزنده کسب کنیم، باید نگاه‌مان را تغییر دهیم و با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم‌سو باشیم.

فیلم‌ساز در این کشور مجوز گرفته، فیلم در ایران ساخته شده و همه چیز ایرانی است؛ پس باید کمی بیشتر نسبت به مقررات و آئین‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پایبند باشیم.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!