پربیننده‌های تلویزیون در رمضان؛ رتبه غیرمنتظره «خوشنام»

نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما نشان می‌دهد که سریال‌های «نجلا» و «خوشنام» با ۲۶ درصد مخاطب در رتبه اول و دوم قرار دارند درحالیکه آمار تلوبیون چیز دیگری نشان می‌دهد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی؛ از میان برنامه‌های افطار سیما، «زندگی پس از زندگی» با ۱۴ درصد بیننده و ۸۹.۷ درصد رضایت زیاد در صدر برنامه‌های پرمخاطب افطار سیمای رسانه ملی قرار دارد.

سریال‌ها

نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما پیرامون سریال‌های سیما در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ نشان می‌دهد ۷۴.۸ درصد مردم در این ماه مخاطب برنامه‌های تلویزیون بودند.

سریال «نجلا ۲» از شبکه سه سیما با ۲۶.۸ درصد مخاطب و ۷۷.۱ درصد رضایت مخاطبان، در صدر سریال‌های پربیننده تلویزیون در ماه رمضان قرارگرفته است.

بر مبنای این آمار در ماه رمضان، سریال‌های «خوشنام» از شبکه یک سیما با ۲۶ درصد مخاطب و ۷۶.۴ درصد رضایت مخاطبان و «از سرنوشت چهار» از شبکه دو سیما با ۲۰.۸ درصد مخاطب و ۸۲.۹ درصد رضایت مخاطب و «مسافران شهر» از شبکه پنج سیما با ۵.۵ درصد بیننده، در رده‌های بعدی قرار دارند.

به نقل از مهر؛ این آمار از سریال‌های تلویزیونی در حالی اعلام می‌شود که تفاوت فاحشی با آمار تلوبیون دارد.

تعداد بازدیدهای تلوبیون معمولاً نزدیکی بسیاری با آمار مرکز تحقیقات صداوسیما داشته است و برای همین خود این پلتفرم به شکل روتین به عنوان معیاری برای میزان توفیق سریال‌ها و برنامه محسوب می شده است.

با این حال در مورد اخیر سریال «خوشنام» که در تلوبیون به اندازه نصف دو سریال «نجلا» و «از سرنوشت» هم مخاطب ندارد هم تراز با «نجلا» و آمار ۲۶ درصد برآورد شده و در جایگاه دوم قرار گرفته است.

سریال «از سرنوشت» هم که در تلوبیون در جایگاه اول قرار دارد و با اختلاف دویست هزارتایی و نزدیک به ۶ میلیون در صدر قرار گرفته و حتی از «نجلا» هم بالاتر است در رتبه سوم و با مخاطب ۲۰ درصدی قرار گرفته است.

هرچند میزانی از تلورانس در آمار تلوبیون و مرکز تحقیقات صداوسیما قابل پیش بینی است اما عجیب است که این آمار با چنین اختلاف فاحشی رو به روست و امید است تلاش شود تا خدشه‌ای به آمارهای این مرکز وارد نشود.

دیگر مطالب
1 Comment
  1. ناشناس

    واقعا سریال خوشنام افتضاح بود حالمون بهم خورد از بازیگراش و نقشاشون

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!