«سگ‌بند» و «روز صفر» قاچاق شد!

با گذشت کمتر از دو ماه از اکران نوروزی، فیلم سینمایی «سگ بند» و «روز صفر» دو فیلم مطرح این ترکیب در حال دست به دست شدن در کانال‌های تلگرامی هستند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از مهر؛‌ با گذشت کمتر از دو ماه از اکران نوروزی، دو فیلم مطرح این ترکیب در حال دست به دست شدن در کانال‌های تلگرامی هستند.

«سگ بند» و «روز صفر» قاچاق شد

فیلم سینمایی «سگ‌بند» ساخته مهران احمدی که بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان فروش داشته و اتفاقاً یکی از امیدهای سینماداران برای گرم نگه داشتن گیشه‌ها بوده است، یکی از فیلم‌هایی است که نسخه قاچاق شده آن در اختیار اعضای کانال‌های تلگرامی قرار گرفته است.

نسخه منتشر شده هرچند از روی پرده ضبط شده است اما از ابتدا تا انتهای فیلم را با کیفیتی نسبتاً مناسب ارائه می‌دهد، عامل این قاچاق بی آنکه استرسی داشته باشد فیلم را با دوربینی ثابت ضبط کرده است و کمترین تکانی را در طول ۹۰ دقیقه فیلم نمی‌بینید.

دیگر فیلمی که به همین روال در شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار است، نسخه پرده‌ای فیلم سینمایی «روز صفر» ساخته سعید ملکان است که اتفاقاً این فیلم هم این روزها در سینماها با اقبال مخاطبان مواجه شده است.

نسخه منتشر شده به لحاظ کیفیت اما متفاوت از «سگ‌بند» است و مخاطبان را راضی نمی‌کند و به دلیل تصویربرداری با تلفن همراه و حرکت بیش از اندازه تصویر قابل تماشا نیست، با این حال همین موضوع هم می‌تواند روی فروش فیلم تاثیر بگذارد.

دقیقاً همان اتفاقی که برای «علفزار» رخ داد، با آن که نسخه قاچاق‌شده «علفزار» ناقص بود اما به همین روش ضبط شده و انتشار پیدا کرده بود.

به نظر می‌رسد در صورت عدم جلوگیری از این روش، هیچ فیلم دیگری در زمان اکران عمومی از خطر قاچاق مصون نمی‌ماند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!