هومن حاجی عبداللهی: شهرام یک جوان شرور امروزی است

حاجی عبداللهی با بیان اینکه کاراکتر “شهرام” در سریال “خوشنام” وسوسه اش کرد تا بعد از مدت ها یک نقش جدی تر را تجربه کند، این شخصیت را یک لات ۱۴۰۱ معرفی می کند که با این دوره زمانه همخوانی دارد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ حاجی عبداللهی که پیشتر نقش “رحمت خروس باز” در مجموعه‌های “پایتخت” را در ذهن مخاطب ماندگار کرده است، درباره حضور در سریال در حال پخش “خوشنام” صحبت کرد و گفت:

نقش شهرام از طرف علیرضا نجف‌زاده، کارگردان “خوشنام” به من پیشنهاد شد. اساساً هر بازیگری هم دوست دارد ژانرهای مختلفی را بازی کند به همین دلیل من هم دنبال فرصتی بودم تا یک نقش جدی کار کنم.

وقتی بازیگری در یک قالب جا می افتد همه از او در همان قالب استفاده می‌کنند؛ من بیشتر کارهای طنز و کمدی داشتم و دوست داشتم کارهای جدیدی را هم تجربه کنم که این اتفاق در “خوشنام” افتاد.

مدتها بود کار جدی نداشتم

این کاراکتر خیلی وسوسه ام کرد، چون نقشی جدی بود و من مدت ها بود که کار جدی انجام نداده بودم به همین خاطر دوست داشتم این کار را حتما انجام بدهم.

تعطیلی ۲۰ روزه سریال به دلیل درگیری کل عوامل سریال با کرونا

“خوشنام” در هشت ماه و نیم تصویربرداری شد و در این مدت، ۲۰ روز گروه کلاً تعطیل شدند؛ به دلیل اینکه همه ما کرونا گرفتیم و بعد از آن چند وقت یک بار هم چند روزی کار تعطیل می شد چون یکسری از اعضای گروه مبتلا شدند و ما مجبور بودیم کار را تعطیل کنیم تا همه گروه مبتلا نشوند و بتوان کار را ادامه داد.

گاهی هم به خاطر تغییر لوکیشن‌های مختلف یک روز کار را تعطیل می کردیم که همه اینها طبیعتاً دشوار بود. چراکه باید راکورد بازی‌مان را حفظ می‌کردیم و تعادل نقشمان را نگه می داشتیم تا یادمان بماند چطور بازی می کردیم و همان مدل بازی را ادامه بدهیم.

ضمن اینکه ما تقریباً در چهار فصل کار کردیم و به همین خاطر خیلی سخت بود؛ اینکه قصه ای که کلاً در ۴۰ روز اتفاق می افتاد اما تصویربرداری اش هشت ماه و نیم طول کشید. از طرفی وقتی لباس هایمان تابستانی است، در سرمای زمستان با این مدل لباس کار کردن خیلی برایمان سخت بود.

شهرام یک جوان شرور امروزی است

یکسری ها می‌گویند چرا “شهرام” زیاد لات نیست و شکل لباس پوشیدنش، مو، ریش و صورتش خیلی شبیه لات ها نیست؟ که من در جواب می گویم شهرام یک لات هزار و چهار صد و یکی است.

دلیلی ندارد الان در این دوره زمانه و اوضاع، ما یک لات کلیشه‌ای داشته باشیم که خیلی اغراق آمیز حرف بزند و لحن لاتی داشته باشد یا ریش هایش جور دیگری باشد.

شهرام گوشش شکسته، سرش به خاطر شکستگی خط دارد و مدل ریش هایش هم مدل جوانان امروزی است چون تقریبا شهرام یک جوان شرور امروزی است.

قرار نیست لباس های تنگ و چسبان و همیشه مشکی بپوشد. این نقدها وارد است و من اینگونه به آنها پاسخ می دهم اما در کل مردم کار را دوست دارند و هر قسمتی که جلوتر می رود بیشتر با داستان “خوشنام” و شخصیت هایش انس می گیرند.

تفاوت های رحمت خروس باز “پایتخت” با شهرام “خوشنام”

رحمت “پایتخت” شاید فقط یک شباهت به شهرام داشته باشد و آن هم اینکه هر دو ذاتشان خراب نیست و ته دلشان خوب است.

مهمترین فرقشان هم این است که رحمت خیلی محافظه‌ کار و یک جاهایی ترسو بود ولی شهرام این حرف ها را ندارد. او خیلی بی باک و جسور است، دل به دریا می زند، خطر می‌کند و هر کاری که دوست داشته باشد انجام می دهد.

تمام تلاشم این بود که مردم شهرام را ببینند، رحمت و همه شخصیت‌ها به کنار حتی نمی خواستم مردم هومن حاجی‌عبداللهی را ببینند، بنابراین تمام تلاشم، زحمت کشیدن و جان کندن هایم این بود که مردم شهرام سیفی را باور کنند، او را به عنوان یک آدم شرور و یک آدمی که هیچکس از دستش آسایش ندارد بپذیرند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!