رضا بنفشه‌خواه: کار طنز، نباید دلقک‌بازی باشد

رضا بنفشه‌خواه، بازیگر پیشکسوت، می‌گوید با کار کمدی که دلقک‌بازی باشد، موافق نیست، زیرا طنز باید به‌موقع و زمان خودش باشد تا کار جلف و زننده نشود.

به گزارش ستاره ها؛ رضا بنفشه‌خواه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که شب گذشته مهمان برنامه «شب‌نشینی» بود گفت:

کار هنر این‌گونه نیست که امروز کار را شروع کنی و انتظار داشته باشی به سرعت پیشرفت کنی، بلکه باید بسیار تلاش و تمرین کنی تا به نتیجه مطلوب و دلخواهت دست پیدا کنی.

با کار طنزی که دلقک‌بازی باشد، موافق نیستم

یکی از چیزهایی که در عرصه بازیگری اهمیت دارد، شانس است؛ مثلا یک کارگردان در یک مجلس فردی را می‌بیند و او را برای بازی در یک نقش دعوت می‌کند؛ پس گاهی شانس هم اهمیت دارد.

برای ورود به عرصه بازیگری فقط علاقه ملاک نیست، بلکه فرد باید یک آن وجودی و جنم بازیگر شدن را داشته باشد.

من با کار طنزی که دلقک‌بازی باشد، موافق نیستم، زیرا حس می‌کنم، طنز باید به‌موقع و زمان خودش باشد تا کار جلف و زننده نشود.»

شغل بازیگری جذابیت کاذبی پیدا کرده

در چند سال گذشته شغل بازیگری جذابیت کاذبی پیدا کرده و همه می‌خواهند بازیگر شوند؛ صرفا علاقه در این حرفه مطرح نیست؛ به عنوان مثال من هم علاقه دارم رئیس جمهور آمریکا شوم و این دلیل بر این نمی‌شود که کافی باشد.

ضعف بازیگران موجود ادبیات نمایشی است

در حال حاضر به اندازه کافی بازیگر در کشور وجود دارد ولی ضعف بازیگران موجود ادبیات نمایشی است؛ به طور مثال سریالی را مشاهده می‌کنید و می‌بینید که در پایان آن سریال کفگیر به ته دیگ خورده است.

بازی پرویز پرستویی مرا تحت تاثیر قرارداد

یکی از افرادی که واقعا از بازی ایشان تحت تاثیر قرار گرفتم، آقای پرویز پرستویی بود در فیلم «شکار»، اثر آقای جوانمرد. آن‌جا از نحوه بازی آقای پرستویی به شدت خوشم آمد. من خسرو شکیبایی را هم که در این فیلم بازی داشت، از قبل از انقلاب می‌شناختم.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!