لطفی: نابازیگرها را با دستمزدهای کم وارد سینما می کنند

غلامحسین لطفی: نمی‌دانم مشکل کجاست، زمانی بود که می‌گفتیم سینما کاملا معطوف جوانان و کاراکترهای جوان شده اما امروز گاها می بینیم که نابازیگرانی در سنین بالا حضور دارند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ غلامحسین لطفی پیرامون فعالیت‌های خود در عرصه تئاتر گفت:

دیگر از پاسخ به این سوال خسته شده ام، اینکه بگویم مدت‌هاست به من پیشنهاد خوبی نشده برایم خسته کننده شده است.

به شما قول می‌دهم اگر سال آینده هم با من تماس بگیرید کاری ندارم.

مگر چقدر در آثار سینمایی یا سریالی از حضور بازیگران پیشکسوت استفاده می شود، مگر چند نقش نوشته می شود که همه بخواهیم کار کنیم؟!

نابازیگرها را با دستمزدهای کم وارد سینما می کنند

نمی‌دانم مشکل کجاست، زمانی بود که می‌گفتیم سینما کاملا معطوف جوانان و کاراکترهای جوان شده اما امروز گاها می بینیم که نابازیگرانی در سنین بالا حضور دارند.

البته که آنقدر نقش ها کوتاه و بی اهمیت شده اند که طبیعتا اگر برخی کاراکترهای سن بالا را به بازیگران پیشنهاد بدهند آنها نمی پذیرند.

به جایش نابازیگرها را با دستمزدهای کم وارد می کنند، به این شکل می شود که ما شاهد آن هستیم که سالهاست بازیگران پیشکسوت نقش قابل عرضی را بازی نکرده اند.

وضعیت بازیگران در دوران کرونا

وضعیت بازیگران در دوران قبل از کرونا هم خوب نبود، شاید برخی از افراد در اخبار هستند و همیشه روی تیتر می آیند، اما واقعیت بازیگری این نیست، شاید یک درصد از بازیگران دستمزد خوب می گیرند و دیده می شوند.

وقتی یک بازیگر سالانه در چندین کار دیده می شود دیگر باورپذیری اش برای یک کاراکتر از بین می رود

واقعیت بازیگری آنجاست که سالانه تعداد زیادی فارغ التحصیل بازیگری داریم، در کنار آن تعداد زیادی از بازیگران قدیمی بیکار هستند، تعداد آثار هم کم نیست اما ما شاهد آن هستیم که تعداد محدودی بازیگر در آثار حضور دارند.

نکته قابل تامل آنجاست که شاید کارگردانان و تهیه کنندگان اهمیت ندهند اما وقتی یک بازیگر سالانه در چندین کار دیده می شود دیگر باورپذیری اش برای یک کاراکتر از بین می رود.

به طور کلی مگر برخی افراد چقدر توان دارند که طی یک سال چندین نقش قبول می کنند. من از نسلی هستم که باید برای هر نقش مدتها زحمت می کشیدید، اما امروز انگار این مسائل اهمیتی ندارند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!