«سریال‌های ضعیف تلویزیون» دلیل رونق بازار نمایش خانگی

نظرسنجی جدید صدا و سیما نشان می‌دهد سریال‌های ضعیف تلویزیون به خاطر عدم توان در جذب بیننده، شرایط را برای رونق بازار پلتفرم‌های نمایش‌خانگی مهیا کرده‌ است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از تسنیم؛ چندی پیش مرکز تحقیقات صدا و سیما برای نیمه دوم دی‌ماه، نظرسنجی منتشر کرد که آمار زیر 80 درصد بیننده را نشان می‌داد و از طرفی بالا بودن درصد بیننده سریال‌های تکراری نسبت به سریال‌های جدید هم این زنگِ خطر را روشن می‌کرد که بیننده امروز بیشتر انتخاب می‌کند تا برایش انتخاب کنند. اتفاقی که قبلاً به خاطر کمبود مدیوم و فضایِ نمایش به وجود می‌آمد.

این اتفاق حالا با نظرسنجی جدید تلویزیون به گونه‌ای دیگر رقم خورد.

«برف بی‌صدا می‌بارد» سریال پربیننده نیمه اول بهمن

«برف بی‌صدا می‌بارد» در حالی اعلام شده که پربیننده‌ترین و محبوب‌ترین سریالِ نیمه اول بهمن‌ماه است که با 26.5 درصد مخاطب در نیمه اول بهمن ماه در صدر سریال‌های تلویزیون قرار گرفته است.

در حالی که سریال‌های بازپخش شده شبکه‌های استانی، 22.2 درصد بیننده در نیمه اول بهمن‌ماه را داشته‌اند و همچنین در همین زمان، شبکه نمایش خانگی  31.5 درصد بیننده دارد.

سریال‌های ضعیفی که نه تنها بیننده را جذب نمی‌کند بلکه آنها را بیشتر مشتاق تماشا و رصدِ دیگر مدیوم‌ها و در نهایت فضای‌ مجازی و شبکه نمایش‌خانگی می‌کند.

دوری تلویزیون از دوران طلایی سریال سازی

تلویزیون در این سال‌ها به خاطر پُرکردن آنتن و شتاب‌زدگی در تولید و همین‌طور عدم توجه به فیلمنامه مناسب، از آن دوران طلایی سریال‌سازی‌اش دور شده است.

به گونه‌ای که بیشتر مخاطبین عمدتاً کارهای قدیمی را به کارهای جدید ترجیح می‌دهند. این ترجیح در این نظرسنجی صدا و سیما هم جلوه‌گری می‌کند.

آمارها این خلأها و ضعف‌ها را کاملاً نشان می‌دهد که مردم به هر قیمتی پایِ هر برنامه و سریالی نمی‌نشینند و این مخاطبِ انتخاب‌گر، سخت‌گیرتر از گذشته شده است.

سریال پایتخت همچنان پربیننده

از بین سریال‌های بازپخش شده سیما در نیمه اول بهمن ماه، «پایتخت4» از شبکه تماشا با 16.5 درصد در صدر پربیننده‌ترین سریال‌ها بود.

«کلاه پهلوی» و «دزد و پلیس» از شبکه آی‌فیلم نیز با درصد مشترک 6.4 در رده‌های بعدی قرار دارند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!