پژمان جمشیدی: امیر آقایی بهترین پارتنر من در چند سال اخیر بود

پژمان جمشیدی که امسال با دو فیلم «علف‌زار» و «بی‌مادر» در جشنواره حضور دارد، معتقد است امیر آقایی بهترین پارتنر او برای ایفای نقش در چندسال گذشته بوده است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرآنلاین؛ برخلاف جشنواره‌های گذشته که پژمان جمشیدی مورد نقد و حمله‌های منتقدان و اهالی رسانه قرار می‌گرفت، امسال از بازی او در دو فیلم «علف‌زار» و «بی‌مادر» استقبال شده است.

روزگذشته ۱۵ بهمن، فیلم سینمایی «بی مادر» روی پرده سالن اصلی برج میلاد (خانه جشنواره) به نمایش درآمد.

«بی‌مادر» چگونه تجربه‌ای برای شما بود؟

تجربه بسیار درخشانی بود و از همان اول که با سیدمرتضی فاطمی صحبت کردم، از انتخابم مطمئن بودم.

فیلم را در جشنواره دیدم و از آن لذت بردم. پایان فیلم را خیلی دوست دارم، چون پایان قبلا به گونه دیگری بود ولی با حذفیاتی که خود کارگردان و فیلمبردار انجام دادند، حالا پایان بهتری داریم.

هم‌بازی شدن با امیر آقایی چگونه بود؟

عالی. درباره امیر آقایی بگویم که یکی از به یادماندنی‌ترین پارتنرهای من در طول این چند سال است.

هردو فیلم «علف‌زار» و «بی‌مادر» تاثیر فقر مالی در زندگی آدم‌ها را به تصویر می‌کشد. نظرتان در این باره چیست؟

نه، صرفا تاثیر فقر نیست. در فیلم «بی‌مادر» خانواده امیرعلی با بازی امیر آقایی، متمول هستند و دغدغه مالی ندارند، اما آن‌ها هم دچار چالش می‌شوند.

درسی که من از این فیلم گرفتم، تغییری است که در طول زندگی می‌کنیم. امیرعلی به خیلی چیزها اعتقاد داشت، که شاید در آخر فیلم دیگر به آن‌ها اعتقاد ندارد، یا برعکس. برای همه ما هم پیش آمده، سن‌ و سال‌مان که بالاتر می‌رود، نگاه‌مان به زندگی عوض می‌شود، یا مشکلاتی که در طول زندگی سر راه‌مان قرار می‌گیرد، ما را تغییر می‌دهد.

قطعا من الان نگاه بیست سال پیش را ندارم و به نظرم بزرگ‌ترین پند «بی‌مادر» این است که صرفا پای یک ارزش یا عقیده که به آن باور دارید نمانید، چون ممکن است نظرتان تغییر کند.

همکاری قوه قضاییه، تاثیر زیادی در ساخت فیلم سینمایی «علف‌زار» داشته، فکر می‌کنید این نهاد به این موضوع رسیده که از طریق فرهنگ و هنر مخصوصا سینما، می‌توان آثار جرم و جنایت را کاهش داد؟

درباره«علف‌زار» باید بگویم انتظار حذفیات بیشتری را داشتم. اما بازهم جای شکرش باقی است که یک تعاملی شکل گرفت و فیلم همچنان سر و شکل‌دار است.

ما همیشه درباره ممیزی‌ها و فشارها غر می‌زنیم، برخی مواقع که تعاملی شکل می‌گیرد اگر تشکر کنیم، شاید در آینده بتوانیم تعامل بیشتری با سازمان‌ها و ارگان‌های دیگر داشته باشیم.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!