استفاده از تکنیک هوش مصنوعی در سریال «ملک سلیمان نبی»/

تهیه کننده مجموعه تلویزیونی «ملک سلیمان نبی (ع)» گفت: داستان سریال از نظر زمانی از دوران طالوت و داود نبی (ع) و از زمان کودکی سلیمان نبی (ع) آغاز و تا پایان حیات ایشان را دربر می گیرد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فارس؛ مجید حقی تهیه کننده سریال «ملک سلیمان» که این روزها به همراه شهریار بحرانی مشغول نگارش متن های ملک سلیمان نبی است، درباره اینکه ضرورت تولید سریال ملک سلیمان چیست؟ توضیح داد:

بحث اصلی سریال ملک سلیمان، حکومت داری الهی است. برای پرداخت این موضوع ظرفیت زمانی زیادی نیاز هست که لایه های مختلف مفهوم ملک باز شود. بنابراین  بعد از جلسات مختلف کارشناسی تصمیم گرفته شد یک سریال ۵۰ قسمتی آماده کنیم.

در این راستا داستان سریال از نظر زمانی از دوران طالوت و داود نبی ع آغاز می شود. این سریال از زمان کودکی سلیمان نبی آغاز و تا پایان حیات ایشان را دربر می گیرد و موضوعات مربوط به طالوت و داود (ع) به صورت فلش بک به تصویر کشیده می شود.

استفاده از هوش مصنوعی  در سریال «سلیمان نبی»

آن چیزی که گروه کارگردانی برای ساخت ملک سلیمان دنبال می‌کند استفاده حداکثری از ظرفیت تکنیک‌های کامپیوتری برای ساخت رئال و بسیار با کیفیت کار خواهد بود.

در مسیر اهداف تعریف شده برای ملک سلیمان در گام‌های نخستین نیازمند شبیه‌سازی رئال محیط فیلم با امکان دکوپاژ در لحظه و تغییر رنگ و نور و … برای کارگردان با استفاده از امکانات VR هستیم.

در دو بخش از این سریال از هوش مصنوعی استفاده عمده‌ای شده است. یکی شبیه سازی چهره صدام برای بخشی از گفت و گوی وی که تصویری از او موجود نیست و دیگری شبیه سازی مدل پرتاب موشک که سعی شد در این کار نرم‌افزار دکوپاژ با حداکثر ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد و برای شبیه سازی پرتاب موشک با نور بسیار خاص و پرتابه‌های خاک و دود آن در نور شب حجم زیادی از محاسبات شبیه‌سازی واقعیت موشک با استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی انجام شد.

همینطور در صحنه‌ دیگری از فیلم که نیاز بود تصویری از صدام در حال مصاحبه تلویزیونی داشته باشیم، نیز از آخرین تکنیک‌های یادگیری عمیق هوش مصنوعی برای جای‌گذاری چهره صدام استفاده شد.

سریال ملک سلیمان نبی در ۵۰ قسمت به کارگردانی و نویسندگی شهریار بحرانی تهیه و تولید می شود.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!