انصراف «زالاوا» از اکران+ متن بیانیه

فیلم سینمایی «زاوالا» با انتشار بیانیه ای از حضور برای اکران انصراف داد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از روابط‌ عمومی پروژه؛ فیلم سینمایی «زاوالا» که قرار بود از اول دیماه وارده چرخه اکران شود، با انتشار بیانیه ای از حضور برای اکران انصراف داد.

در متن این بیانیه آمده است:

«سینمای مستقل و فیلم‌هایی چون «زالاوا» که با جسارت در پرداختن به فضا و موقعیتی بدیع، غیرکلیشه‌ای و هیجان‌انگیز از مسیری صعب عبور کرده تا در فرصتی مناسب میزبان مخاطبانی باشد که به دلیل شیوع کرونا فاصله‌ای چشمگیر با سالن‌ها گرفته بودند، اکنون پیش از قرار گرفتن زیر چرخ‌دنده‌های تصمیمات و ترکیب‌های نامتوازن و ناعادلانه اکران، انصراف خود را اعلام می‌کند تا شاید نگاهی دلسوزتر و دغدغه‌مند‌تر نسبت به این طیف از تولیدات بر چیدمان فیلم‌ها برای نمایش حاکم شود.

طبیعی است که بدون هیچگونه ادعای کاذبی، نسبت به ظرفیت‌های کیفی و منطقی «زالاوا» آگاه هستیم و یقین داریم در صورت نبود تبعیض و گزینش‌ها و مهندسی‌های اکران، از اختصاص زمان مناسب گرفته تا تعداد سالن‌های سینما، مخاطبان را دست خالی به خانه بازنمی‌گردانیم.

بنابراین دست‌اندرکاران تولید فیلم «زالاوا» با خاطری مکدر از شرایط نامساعد و نابرابر آثار سینمای مستقل نسبت به تولیداتِ شبه‌تجاری‌ رایج که سردمداران و جریان‌سازان سینمای امروز شده‌اند، امیدوارانه چشم به آینده‌ای دوخته‌اند که شاید آتش این فیلم‌سوزی‌ها، با دلسوزی‌ِ مدیران و تصمیم‌گیرانی هدفمند‌تر خاموش شود.»

لازم به ذکر است که قرار بود فیلم سینمایی «زالاوا» از اول دی‌ماه در سینماهای کشور اکران شود.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!