نزدیکان استاندار کرمانشاه، عامل اخلال مراسم هاشمی؟

طه هاشمی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد در صفحه فیس بوک خود از نقش نزدیکان استاندار احمدی نژادی کرمانشاه در اخلال مراسم هاشمی پرده برداشت.

مطلب هاشمی این چنین آمده است:
در سفر کرمانشاه من هم از همراهان آیت اله هاشمی رفسنجانی بودم. انتخاب زمان سفر به مناسبت سالگرد شهادت چهارمین شهید محراب آیت اله اشرفی اصفهانی بود، اما دیدار از دانشگاه آزاد و ملاقات با اقشار مختلف مردم و نخبگان هم در برنامه این سفر گنجانده شده بود از فرودگاه مستقیم به مسجد محل برگزاری مراسم سالگرد رفتیم استقبال پرشور بود و ما به سختی از میان جمعیت استقبال کننده وارد محل مراسم شدیم.
هنگام سخنرانی آیت اله مردم حاضر در شبستان و صحن مسجد یک صدا شعار می دادند سلام بر هاشمی درود بر خاتمی آقای اشرفی اصفهانی فرزند شهید از مردم خواست که شعار درود بر خامنه ای سلام بر هاشمی بدهند که جمعیت استقبال کننده از او تبعیت کردند.
در همین هنگام گروهی از نیروهای سازمان دهی شده که به پنجاه نفر هم نمی رسیدند شروع کردند به سردادن شعار مرگ بر آمریکا و مشخص بود از قبل سازماندهی شده اند تا سخنرانی را به هم بزنند. عکس العمل انبوه جمعیت شعار یکپارچه درود بر هاشمی و سلام بر هاشمی بود تحلیل این شعار این بود که جمعیت می خواست در مقابل گروه خود سر ، ثقل حمایت خود را صرفا بر روی هاشمی برده تا به این شکل حمایت جدی تر خود را از آیت اله اعلام کرده و پاسخی کوبنده به گروه فشار داده باشند.
آیت اله بارها از جمعیت خواست سکوت کنند و البته بر خلاف گزارش بعضی خبرگزاریها آقای هاشمی سخنرانی خود را ناتمام نگذاشت ولی محسوس بود که او صحبت را کوتاه تر کرد تا از هرگونه پیشامد نا خواسته ای جلوگیری کند استاندار قبل از سخنان آیت اله خوش آمد گفت اما بهتر بود که نمی گفت سخنان او کوتاه و بر خلاف جو حاکم بی روح بود.
در پایان برنامه افراد فراوانی همراهان هاشمی را در بر گرفته و بعضا با چشمی گریان اظهار می کردند این گروه افراطی را خود استاندار واطرافیان استاندار سازماندهی کرده و خواستار تسریع در تغییر مدیر ارشد استان خود بودند.
سخنان آیت اله هاشمی در هفته گذشته در ارتباط با ضرورت تسریع در تعین تکلیف استانداران از سوی دولت که واکنش بسیار تندی را از سوی اصولگرایان افراطی به دنبال داشت و دولتی ها هم با سکوت از کنار آن گذشتند حاکی از دور اندیشی وشناخت این پیر سیاست در این ارتباط دارد و ای کاش بعضی از دولت مردان به آنچه که این شاخص ترین شخصیت سیاسی ایران در خشت خام می بیند و آنها حتی در آیینه شفاف هم نمی بینند بیشترتوجه کنند …
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.