چگونه خواهرِ گلاب آدینه، پیش از مرگ، باعث شد او در «آبجی» بازی کند

گلاب آدینه: من خواهری داشتم که در اثر ضایعه‌ای در کودکی اصطلاحا عقب مانده ذهنی بود پس با تمام آنچه که در فیلمنامه «آبجی» آمده بود، آشنا بودم و حتی توانستم تجربه‌هایم را به کارگردان فیلم نیز منتقل کنم.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرآنلاین؛فیلم «آبجی» به کارگردانی مرجان اشرفی‌زاده و بازی گلاب آدینه، این روزها روی پرده سینماهای گروه هنر و تجربه است.

گلاب آدینه می‌گوید زمانی که فیلمنامه «آبجی» را خوانده، متوجه شده است که با کاری بسیار خوب روبه‌روست.

او یادآور می‌شود خواهری هم دارد که در اثر ضایعه‌ای در کودکی، اصطلاحا عقب‌مانده ذهنی است و برای همین تجربه زیستن در فضای این فیلم را داشته است.

گلاب آدینه و ماجرای پذیرفتن نقش در فیلم سینمایی «آبجی»

من خواهری داشتم که در اثر ضایعه‌ای در کودکی اصطلاحا عقب مانده ذهنی بود پس با تمام آنچه که در فیلمنامه «آبجی» آمده بود، آشنا بودم چراکه تجربه‌هایی در این زمینه داشتم و حتی توانستم تجربه‌هایم را به مرجان اشرفی‌زاده نیز منتقل کنم.

زمانی که همراه با خواهرم وارد دفتر کارگردان این فیلم شدیم و او را دیدیم، به ایشان گفتم: «سلام خانم اشرفی‌زاده این هم آبجی من». به یاد دارم خانم مرجان اشرفی‌زاده هم تعجب کرد و به نوعی شگفت زده شد که چگونه آن‌قدر همه موارد با هم یکدست و هماهنگ شده بود و پیش می‌رفت حتی باید بگویم شاید نام فیلم نیز از همین قرار ملاقات انتخاب شد.»

خواهرم را مدتی است که از دست داده ام؛ هر زمان صحبت از «آبجی» می‌شد، خواهرم می‌گفت من نقش «آبجی» را ایفا می‌کنم که قسمت نشد.

اگر ببینم با کارگردانی همسو نیستم وارد کار و بازی نمی‌شوم

من جزو آن دسته از بازیگرانی هستم که خود را به دست کارگردان می‌سپارم و اگر ببینم با کارگردانی همسو نیستم وارد کار و بازی نمی‌شوم چراکه فیلمساز دوست دارد راه خودش را برود و من به عنوان بازیگر نیز همین طور به همین دلیل بازیگری کم‌کار هستم.

موضوع «آبجی» بومی نیست و مربوط به نقطه یا کشور خاصی نمی‌شود

موضوع این فیلم سینمایی جهانی و تا زمانی که بیماری‌های این چنینی ریشه‌کن شود، ابدی است حتی اگر این فیلم سینمایی را ۲۰۰ سال دیگر هم به نمایش بگذارند، جذابیت خودش را دارد و آزار دهنده نیست.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!