یادگاری‌های زنده‌یاد «ماهچهره خلیلی» به موزه سینما اهدا شد

در آستانه سالروز درگذشت «ماهچهره خلیلی»، یادگاری‌های این هنرمند توسط خانواده‌اش به موزه سینمای ایران اهدا شد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فارس؛‌جوایز، اسناد، مدارک، یادگاری‌ها و برخی وسایل شخصی زنده‌یاد «ماهچهره خلیلی» به مجموعه منابع موزه سینمای ایران اضافه شد.

گزیده‌ای از اقلام اهداء شده آن مرحوم به شرح زیر است:

جایزه Jackie brown از جشنواره فیلم تارانتینو، تندیس اولین جشنواره فیلمسازی کودک و نوجوان، تندیس چهارمین هفته فیلم و عکس (تیرماه ۱۳۸۱)، جایزه چهارمین جشنواره فیلم کانادا به عنوان بهترین بازیگر- در سال ۲۰۱۳، لوح تقدیراز ۲۶ امین جشنواره  بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان- مهرماه ۱۳۹۱، جایزه اولین جشنواره فیلم و عکس گردشگری برای بهترین فیلم«عیدقربانی»، تندیس اولین منشور حقوق بشر، لوح سپاس از سازمان صدا و سیما برای بازی در«مختارنامه»، یادگاری‌های شخصی و …
این هنرمند بازی در فیلم‌هایی همچون «اشنوگل، تصویرم در آیینه نیست، قرارمون پارک شهر، یادم تو را فراموش، سوت دل، سرانگشتان فرشته، قلب سفید قاصدک‌ها، هدیه، سلام بر فرشتگان، پرنده باز، مرگ کسب ‌وکار من است، شور شیرین،  سایه وحشت، پرونده هاوانا، تله، نقاب و چشمان سیاه» را در کارنامه سینمایی خود به همراه داشته است.

همچنین در مجموعه های تلویزیونی همچون  مرضیه،  دختر گمشده،  گذر از رنج‌ها، کلاه پهلوی،  نردبام آسمان،  در چشم باد و مختارنامه نیز نقش آفرینی داشته است.

زنده‌یاد ماهچهره خلیلی دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آکسفورد انگلستان بود و یک دوره بازیگری را در «مدرسه متد» (Method School) واقع در لندن گذرانده بود.

او نوه پروین سلیمانی بود که ۲۵ دی ۱۳۵۵ در تهران به دنیا آمد و ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ بر اثر سرطان لوزالمعده در ۴۳ سالگی در لندن درگذشت. پیکر خلیلی در آرامستان مسلمانان منطقه هِندون واقع در شمال غرب لندن به خاک سپرده شد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!